Zaproszenie na pokaz CAPOEIRY - sztuki walki

charakteryzującej się dynamizmem i taneczną płynnością.

CapoeiraZ  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y  
na pokaz  
C A P O E I R Y

Pokaz walk CAPOEIRY odbędzie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Cisku w dniu 15 lutego 2007 roku. Początek o godzinie 14:00.

Capoeira  jest sztuką walki wyróżniającą się dynamizmem
i taneczną płynnością. Niewiele jest statycznych pozycji, dużo natomiast zamaszystych kopnięć i podcięć. Ciosy przeciwnika blokuje się bardzo rzadko, zamiast tego capoeira oferuje wiele uników
i przejść. Najważniejszymi odmianami Capoeira są:

  1. Capoeira Regional - stworzona przez Mestre Bimba (1900-1974). Szybka i dynamiczna, bardziej praktyczna w zastosowaniu do walki. Ze względu na widowiskowość, jest dzisiaj popularniejsza od Angoli.
  2. Capoeira Angola - zawiera mniej elementów charakterystycznych dla sztuk walki, jest bardziej nastawiona na grę, współpracę, taniec. Wykreowana została w XX wieku przez Mestre Pastinha (1889-1981) w celu zachowania, przywrócenia tradycyjnych elementów capoeiry i była swego rodzaju odpowiedzią na stworzenie Capoeira Regional przez mestre Bimba.
  3. Capoeira Contemporanea - współczesna capoeira, która czerpie z obydwu tradycji - Regional oraz Angola, wykorzystując różnorodne techniki i sposoby trenowania, nazywana również Capoeira Atual  

Informujemy, że po pokazie przyjmowane będą zapisy do uczestnictwa w treningach prowadzonych przez mistrza tej sztuki walki, a przyszłe zajęcia prowadzone będą w ramach świetlicy środowiskowej  w GOK Cisek.

Serdecznie zapraszamy.

Przewiń do góry