Wyróżnienie dla uczniów w programie Rok Szkoły w Ruchu

rok-szkoly-w-ruchu.jpegUczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Łanach aktywnie uczestniczą w różnych formach aktywności ruchowej poprawiając kondycję fizyczną i propagując zdrowy tryb życia w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej roku szkolnego 2013/2014 – „Rokiem Szkoły w Ruchu”.  

rok-szkoly-w-ruchu.jpegUczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Łanach aktywnie uczestniczą w różnych formach aktywności ruchowej poprawiając kondycję fizyczną i propagując zdrowy tryb życia w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej roku szkolnego 2013/2014 – „Rokiem Szkoły w Ruchu”. Inaugurując go w ubiegłym roku, Kuratorium Oświaty w Opolu zaproponowało szereg działań wpisujących się w ideę tego Programu, m.in. ogłoszony został konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Żyj sportowo” – promowanie aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w trakcie ferii zimowych. 

7 maja 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie działań realizowanych w ramach programu Opolskiego Kuratora Oświaty "Roku Szkoły w Ruchu" w województwie opolskim, które połączone było z WARZYWIADĄ – 2014 – imprezą sportową dla klas I – III szkół podstawowych miasta Opola. W uroczystości wzięli udział: Barbara Kamińska – członek Zarządu Województwa Opolskiego, Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty, Rafał Rippel – Opolski Wicekurator Oświaty oraz znani opolscy sportowcy: Bartłomiej Bonk, Aida Bella, Jerzy Szczakiel, Wojciech Tyc, Janusz Trzepizur, Krzysztof Plaskota. 

W czasie imprezy Opolski Kurator Oświaty wręczył nagrody i dyplomy laureatom konkursów organizowanych w ramach  "Roku Szkoły w Ruchu" w województwie opolskim. I miejsce w konkursie plastycznym zajęła praca uczennic Michaeli Zemełka, Kingi Cholewa i Vivienne Siodlaczek, zaś wyróżnienie praca Danieli Szynol, Sary Kasek i Wiktorii Hałas. Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki mgr Doroty Rzytki.

IMG_1447.jpeg IMG_1452.jpeg

Relacja z WARZYWIADY na stronie http://www.kuratorium.opole.pl

Przewiń do góry