Gminna Orkiestra na paradzie orkiestr dętych w Prószkowie

Gminna Orkiestra Dęta CisekNocnym akcentem zakończyła kolejny rok działalności nasza Gminna Orkiestra Dęta. W towarzystwie 11 orkiestr wystąpiła ona na paradzie orkiestr dętych w Prószkowie. Najpierw orkiestry przemaszerowały ulicami miasta. Potem każda z nich dała godzinny koncert na jednej z trzech scen ustawionych w różnych punktach tej pięknej miejscowości. Gmina Orkiestra zagrała na scenie ustawionej na rynku Prószkowa.

Nocnym akcentem zakończyła kolejny rok działalności nasza Gminna Orkiestra Dęta. W towarzystwie 11 orkiestr wystąpiła ona na paradzie orkiestr dętych w Prószkowie. Najpierw orkiestry przemaszerowały ulicami miasta. Następnym zadaniem było wykonanie godzinnego koncertu na jednej z trzech scen ustawionych w różnych punktach tej pięknej miejscowości. Gmina Orkiestra zagrała na scenie ustawionej na rynku Prószkowa. Wspólne muzykowanie zakończyło się wykonaniem przez 12 orkiestr, tj. około 400 muzyków, "Ody do radości" - utworu znanego z fragmentów pochodzących z IX symfonii Ludwiga van Beethovena, a obecnie hymnu Unii Europejskiej.
 
Czerwiec był dla orkiestry bardzo pracowitym miesiącem. Młodzi muzycy wystąpili bowiem w: 
  • Filharmonii Opolskiej na przeglądzie działalności kulturalnej Opolskie Szmaragdy, 
  • Wrocławiu na Kalejdoskopie Kultur  
  • Leśnicy – Lichynii na Przeglądzie Orkiestr Dętych, 
  • Pruszkowie na Paradzie Orkiestr Dętych.
Wszystkie występy poprzedzone zostały wieloma próbami na sali i na parkingu, gdzie muzycy uczyli się chodzić w kolumnie marszowej.
 
Parada orkiestr dętych w Prószkowie Parada orkiestr dętych w Prószkowie Parada orkiestr dętych w Prószkowie Parada orkiestr dętych w Prószkowie
Parada orkiestr dętych w Prószkowie Parada orkiestr dętych w Prószkowie Parada orkiestr dętych w Prószkowie Parada orkiestr dętych w Prószkowie
Parada orkiestr dętych w Prószkowie Parada orkiestr dętych w Prószkowie Parada orkiestr dętych w Prószkowie
Parada orkiestr dętych w Prószkowie Parada orkiestr dętych w Prószkowie

Jozef Zorembik
Dyr. GOK Cisek
 
Przewiń do góry