Rusza budowa nowego mostu Cisek - Bierawa

Nowy most Cisek-Bierawa25 kwietnia 2013 r. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu oraz Prezes Zarządu Firmy Banimex Sp. z o.o. z Będzina podpisali umowę na budowę nowego mostu w Cisku, realizowanego przez Powiat Kędzierzyńsko – Kozielski w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

25 kwietnia 2013 r. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu oraz Prezes Zarządu Firmy Banimex Sp. z o.o. z Będzina podpisali umowę na budowę nowego mostu w Cisku, realizowanego przez Powiat Kędzierzyńsko – Kozielski w ramach projektu pt. „Przebudowa mostu w ciągu drogi 1404 O Cisek – Bierawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013.
 
Prace przy budowie ruszą na początku maja, po przekazaniu placu budowy wykonawcy zadania.
 
Nowy most na rzece Odrze powstanie ok. 18 metrów poniżej istniejącej starej przeprawy. Jego całkowita długość wyniesie 180,65 m. Most będzie posiadal dwa pasy ruchu o przeciwnych kierunkach szerokości 3,5 m każdy, oraz dodatkowo po prawej stronie, wjeżdżając od Cisku, pas szerokości 3 m przeznaczony rowerów.
 
Nowy most Cisek-Bierawa
 
Przebudowana zostanie rówież droga powiatowa Cisek-Bierawa na długości 484 m oraz droga gminna w kierunku do Roszowickiego Lasu na odcinku 166 m.
 
Oddanie do użytku nowego mostu na Odrze ma nastąpić we wrześniu 2014 roku, a wartość inwestycji zamknie się kwotą 19, 7 mln złotych.
Przewiń do góry