Zaproszenie do wzięcia udziału w imprezie PŁYWADŁA 2013

Pływadła 2013Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie pn. „Odra Rzeką Integracji Europejskiej - Pływadło 2013”. PŁYWADŁO to cykliczna impreza organizowana już po raz czternasty. W tym roku odbędzie się ona w terminie 22-23 czerwca 2013 r., a jej hasło przewodnie to: „Kędzierzyn-Koźle – Racibórz – Ostrava – Odra to nasza sprawa”. Każda osoba, która zamierza przyłączyć się do spływu, powinna zapoznać się z regulaminem spływu, wypełnić kartę zgłoszenia jednostki, oświadczenie uczestnika spływu oraz, jeśli to konieczne, oświadczenie o opiece nad osobą nieletnią.

Pływadła 2013Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie pn. „Odra Rzeką Integracji Europejskiej - Pływadło 2013”.

PŁYWADŁO to cykliczna impreza organizowana już po raz czternasty. W tym roku odbędzie się ona w terminie 22-23 czerwca 2013 r., a jej hasło przewodnie to: „Kędzierzyn-Koźle – Racibórz – Ostrava – Odra to nasza sprawa”.

W tym roku, za sprawą naszych południowych sąsiadów, istnieje możliwość rozpoczęcia spływu już w piątek 21 czerwca 2013 roku, w nieco innej formie. W tym dniu na Ostravicy i Odrze w Ostravie rozpocznie się kajakowa impreza rekreacyjna. Zainteresowani we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność będą mogli spłynąć kajakami i pontonami z Ostrawy do Raciborza. Noclegi na tę noc zapewnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Dwudniowy spływ na pływadłach własnej konstrukcji rozpocznie się 22 czerwca 2013 roku (sobota) i obejmie odcinek malowniczych meandrów Odry od Raciborza do Kędzierzyna-Koźla.

Pierwszego dnia barwny korowód dotrze do przeprawy Dziergowice - Przewóz. W miejscu tym zaplanowany jest nocleg oraz festyn. Drugiego dnia wszystkie jednostki pływające dotrą do Kędzierzyna-Koźla. Na mecie zaplanowano szereg imprez towarzyszących oraz nagrodzenie najlepszych pływadeł.

W ciągu dwóch dni załogi pokonają maratońską trasę o długości 42 kilometrów, co wymaga dużego wysiłku od uczestników, a także skonstruowania bardzo wytrzymałych obiektów pływających. 

Każda osoba, która zamierza przyłączyć się do spływu, powinna zapoznać się z regulaminem spływu, wypełnić kartę zgłoszenia jednostki, oświadczenie uczestnika spływu oraz, jeśli to konieczne, oświadczenie o opiece nad osobą nieletnią. Wypełnione oświadczenia powinny być dostarczone do Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, Urzędu Miasta Racibórz, bądź bezpośrednio do pomysłodawcy spływu – pana Bronisława Piróga. Niezbędne adresy dostępne sa w punkcie 5 Regulaminu. Podpisane dokumenty, jeśli zostaną dostarczone drogą elektroniczną – to wyłącznie w formie zeskanowanej, bądź zdjęcia.
 
Pobierz pliki:
Przewiń do góry