Zapraszamy na PŁYWADŁA 2012

plywadlo2011.jpegPŁYWADŁA to cykliczna impreza organizowana od 13 lat. W tym roku odbędzie się ona w terminie od 23 do 24 czerwca 2012r., a jej hasło przewodnie to: "Po odrzańskiej toni fala piłkę goni". Pierwszy etap dwudniowego spływu kończy się na przeprawie Dziergowice - Przewóz. Barwny korowód pływających jednostek dociera tu około godziny 17:00.

PŁYWADŁA to cykliczna impreza organizowana od 13 lat. W tym roku odbędzie się ona w terminie od 23 do24 czerwca 2012r., a jej hasło przewodnie to: "Po odrzańskiej toni fala piłkę goni". Dwudniowy spływ na okrętach własnej konstrukcji obejmuje odcinek malowniczych meandrów Odry od Raciborza do Kędzierzyna-Koźla.

Pierwszy etap kończy się na przeprawie Dziergowice - Przewóz. Barwny korowód pływających jednostek dociera tu około godziny 17:00. W tym roku nadodrzańska impreza odbywa się w Dziergowicach. Jak zwykle, na tę okoliczność położony zostanie most pontonowy, który umożliwi przejście "suchą nogą" przez Odrę z jednego brzegu na drugi.

A w niedzielny poranek wszystkie jednostki płyną do Kędzierzyna-Koźla. „Pływadła” pokonują w dwa dni maratońską trasę o długości 42 kilometrów.

PŁYWADŁA_2012

Przewiń do góry