ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE WYKONAWCY USŁUGI ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY CISEK

Przewodnicząca Zarządu Związku Międzygminnego "Czysty Region" w Kędzierzynie-Koźlu
informuje mieszkańców Gminy Cisek

czysty-region.png
Z dniem 1 lipca 2024 r. nastąpi zmiana operatora realizującego usługi odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Cisek. Nowym wykonawcą usługi będzie CZYSTY REGION Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla.

Pobierz: PDFZawiadomienie nr GO.7032.1.39.2024.MF z dnia 12 czerwca 2024.pdf (605,88KB)

W związku z powyższym na terenie każdej posesji w najbliższym czasie nastąpi wymiana pojemników:

 • na odpady zmieszane i bioodpady – w przypadku zabudowy jednorodzinnej;
 • na odpady zmieszane, bioodpady, papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło – w przypadku zabudowy wielorodzinnej.

Nowe pojemniki stanowiące własność spółki Czysty Region Sp. z o.o. będą oznakowane i przypisane do danej nieruchomości. 

Harmonogram dystrybucji pojemników prze nowego wykonawcę przedstawia się następująco: 

 • 12-15 czerwiec 2024r. miejscowości: Nieznaszyn, Roszowice, Dzielnica, Łany, Błażejowice, Miejsce Odrzańskie, Podlesie (w tym przysiółek Plonia),
   
 • 17-22 czerwiec 2024r. miejscowości: Przewóz, Steblów, Sukowice, Roszowicki Las (w tym przysiółek Byczynica, Głogowiec, Lipowina i Szypowiec),
   
 • 24-29 czerwiec 2024r. miejscowości: Cisek, Landzmierz, Kobylice (w tym przysiółek Bełk, Olszowa, Biadaczów).
   

Uwaga! Po ostatnim czerwcowym odbiorze bioodpadów i odpadów zmieszanych realizowanym przez obecnego operatora (ZOM Z. Strach), odpady należy umieszczać już w nowych pojemnikach należących do spółki Czysty Region Sp. z o.o. 

Od lipca odpady odbierane będą jedynie z pojemników Czysty Region Sp. z o.o., a w przypadku popiołu - tak jak dotychczas - z pojemników należących do właścicieli nieruchomości opatrzonych naklejką „POPIÓŁ” wydaną przez Związek. 

Odpady segregowane, takie jak szkło, metale i tworzywa sztuczne, papier zbierane w zabudowie jednorodzinnej w workach, będzie można nadal gromadzić i wystawiać w workach byłego operatora.

Od lipca odbiór odpadów będzie realizowany zgodnie z nowym harmonogramem, który będzie dostarczony na Państwa posesje i udostępniony na naszej stronie pod koniec czerwca.

Informujemy także, że dotychczasowy operator (ZOM Z. Strach) jest zobowiązany do zabrania swoich pojemników z posesji do dwóch tygodni od zakończenia kontraktu (tj. do połowy lipca). Prosimy, by umożliwić ZOM Z. Strach ich odbiór bez konieczności wejścia na posesje.

Za utrudnienia przepraszamy. Dokładamy wszelkich starań, żeby zmiana operatora była w jak najmniejszym stopniu odczuwalna dla mieszkańców. 

Związek Międzygminny
"Czysty Region"

 

Przewiń do góry