Konkurs CZYSTE SOŁECTWO 2024

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Czyste Sołectwo 2024", realizowanego przez organizację odzysku ASEKOL PL we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów

Grafika_2.png

Projekt „Czyste Sołectwo” skierowany jest do sołectw/sołtysów i polega na zbiórce elektroodpadów. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, a sołectwa nie ponoszą żadnych kosztów związanych z akcją.

Za każdą zebraną tonę elektroodpadów sołectwo otrzymuje 400 zł na przedpłaconej karcie płatniczej, którą może płacić wszędzie! Sołectwa, które skorzystały już z karty w poprzednim roku wiedzą jak wygodne jest to rozwiązanie.

Wiedząc, jak ważne jest dodatkowe finansowanie, w 2024 gwarantowane są nagrody dla sołectw, które zbiorą najwięcej elektroodpadów w wysokości:

  • I miejsce – 8.000 PLN
  • II miejsce – 5.000 PLN
  • III miejsce – 3.000 PLN
  • IV miejsce – 2.000 PLN
  • V miejsce – 1.000 PLN

Zbiórka elektroodpadów trwa do końca roku – 31 grudnia 2024! Wszystkie zlecenia zgłoszone do tego czasu wezmą udział w walce o powyższe nagrody!

W tym roku jest również NOWOŚĆ – dodatkowych 5 nagród specjalnych nie związanych ze zbiórką! Nagrody w wysokości 1.000 PLN przeznaczone dla 5 sołectw, które przeprowadzą akcję ekologiczną wśród mieszkańców. Akcja może być związana ze zbiórką elektroodpadów, ale nie musi – może być czysto edukacyjna o tematyce ekologicznej w szerokim znaczeniu. To od pomysłowości zależy jakie to będzie działanie. Liczymy na wspaniałe akcje integrujące lokalną społeczność oraz przyczyniające się do ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu.

Wszystkie szczegóły tegorocznej akcji wraz z zasadami przyznania nagród zawarte są w regulaminie konkursu:
PDFRegulamin Czyste Sołectwo 2024v2.pdf (67,71KB)

Pobierz: PDFULOTKĘ o KONKURSIE.pdf (18,85MB)

Przewiń do góry