INFORMACJA WÓJTA GMINY w sprawie Przedszkola w Łanach

Przedstawiam fakty o rzeczywistym, aktualnym stanie rzeczy budynku przedszkola

HERBGM__.png
Drodzy Mieszkańcy,

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi sytuacji w Gminnym Przedszkolu w Łanach zwracam się do Państwa, aby przedstawić fakty o rzeczywistym, aktualnym stanie rzeczy.

W dniu 11.01. br. w przedszkolu w Łanach doszło do awarii sieci wodociągowej, w wyniku czego zalana została część pomieszczeń. Po przyjściu do pracy pracownicy obsługi zastali wodę w dwóch salach (na piętrze i parterze) oraz w kuchni i gabinecie Pani Dyrektor znajdujących się w piwnicy budynku. Niezwłocznie uruchomiono wszelkie służby, w tym straż pożarną, która pomogła w usunięciu wody z pomieszczeń.

Jako rodzice zostaliście Państwo poproszeni o zapewnienie opieki dzieciom na najbliższe dni tak, abyśmy mogli oszacować straty i poczynić kroki do jak najszybszego zaradzenia sytuacji. W dniu 15.01 w budynku dokonano oględzin przez osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w zakresie projektowania i realizacji konstrukcji, jak również w zakresie dokonywania ekspertyz stanu technicznego. Podczas spotkania ustalono, że zalanie stropów nie wpłynęło negatywnie na ich nośność i w pełni bezpieczny jest powrót dzieci do przedszkola po wykonaniu prac remontowych.

W chwili obecnej prowadzone są prace związane ze skuciem zalanych tynków, a kolejno ich odtworzeniem i odmalowaniem pomieszczeń, które ucierpiały. Firma prowadząca te prace dokłada wszelkich starań, aby całość prac został zakończona do końca bieżącego tygodnia. Jednocześnie w budynku pracują 3 profesjonalne osuszacze, które pozwolą na wyciągnięcie z ścian i stropów wszelkiej pozostałej wilgoci.

Mając na uwadze powyższe, z pełną odpowiedzialnością, jesteśmy w stanie zapewnić, że wszystkie dzieci w dniu 29.01 będą mogły wrócić do przedszkola. W najgorszym z rozpatrywanych przypadków, w sytuacji gdy firma prowadząca prace nie zdąży zakończyć prac malarskich do końca bieżącego tygodnia, jedna z grup przedszkolnych w pierwszym tygodniu po powrocie z ferii będzie korzystać z innych dostępnych w budynku sal.

Pragniemy podkreślić, że nieprawdą jest, iż uszkodzeniu uległ piec centralnego ogrzewania, gdyż znajduje się on w zupełnie innej części budynku. Piec działa, wspomagając również proces suszenia pomieszczeń.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w akcji związanej z usuwaniem wody z budynku i zabezpieczaniem znajdującego się tam mienia. Równocześnie bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc i wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji.

INFORMACJA_WÓJTA.jpeg

Z wyrazami szacunku,

WÓJT
Rajmund Frischko

 

Przewiń do góry