Dzień Profilaktyki, czyli Biała Sobota na Opolszczyźnie

lekarz.gifPo raz kolejny odbędzie się ogólnopolski październikowy Dzień Profilaktyki, czyli Biała Sobota; w tym roku Ministerstwo Zdrowia zaproponowało, aby zorganizować go w dniu 22 października 2011 roku.
Opolskie Centrum Onkologii zaprasza w tym dniu wszystkich Opolan do skorzystania z porad lekarzy onkologów, przyjmujących w poradniach: Profilaktyki Chorób Piersi, Chirurgii Onkologicznej oraz Onkologii Ogólnej w Opolu.

lekarz.gifOpolskie Centrum Onkologii, działające w Opolu przy ul. Katowickiej 66 A, zaprasza w sobotę 22 października 2011 roku, w godzinach od 8:00 do 14:00 Opolan do skorzystania z porad lekarzy onkologów, przyjmujących w poradniach: Profilaktyki Chorób Piersi, Chirurgii Onkologicznej oraz Onkologii Ogólnej.

Czynna będzie również Pracownia Mammograficzna, w której wykonywane będą zarówno zdjęcia piersi zlecone przez lekarza podczas wizyty, jak również w ramach skryningu, (program profilaktyczny dla zdrowych Opolanek w wieku 50-69 lat, które wykonują mammografię co 2 lata; jego celem jest wykrycie raka piersi w bardzo wczesnym stadium rozwoju), czyli bez konieczności spotkania z lekarzem.

Osoby rejestrujące się winny okazać dokument tożsamości oraz potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ.
Do dyspozycji zainteresowanych będą materiały edukacyjne na temat programów profilaktycznych, realizowanych w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, tj. wczesnego wykrywania raka piersi oraz profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Pacjenci otrzymają ponadto drobne upominki (długopis, torbę ekologiczną), promujące profilaktykę nowotworową.
Opolskie Centrum Onkologii zaprasza wszystkich, którzy chcą upewnić się czy np. znamię, guzek, długo utrzymujący się kaszel lub chrypka, zmiana rytmu wypróżnień, nie są zwiastunem poważniejszego schorzenia.

„Biała Sobota” odbędzie się w tym roku nie tylko w Opolskim Centrum Onkologii. Kilku realizatorów skryningu mammograficznego w województwie opolskim zapowiedziało włączenie się do tej jakże pożytecznej akcji profilaktyki. W każdej z wymienionych niże placówek kobiety wykonujące mammografię również otrzymają gadżet związany z profilaktyką:

  • SPZOZ „Centrum” w Opolu z Pracownią mammograficzną przy ul. Budowlanych 2, badania mammograficzne będzie wykonywane w godz. 8 – 15;
  • SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu  otworzy Pracownię mammograficzną przy ul. 24 kwietnia 7, badania mammograficzne będzie wykonywane w godz. 8.30- 14.00
  • Prudnickie Centrum Medyczne z Pracownią mammograficzną przy ulicy Szpitalnej 14, badania mammograficzne będą wykonywane w godz. 8-15;
  • SPZOZ Głubczyce z Pracownią mammograficzną przy ul. M.Skłodowskiej-Curie 26; badania mammograficzne będzie wykonywane w godz. 9 – 14.
Przewiń do góry