Młodzi ratownicy spotkali się z uczniami PSP Landzmierz

Młodzi ratownicy z II LO w K-Koźlu z wizytą w PSP LandzmierzWe wtorek, 17 maja 2011r. szkolna drużyna ratownictwa medycznego z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie – Koźlu uczestniczyła w spotkaniu z uczniami szkoły podstawowej w Landzmierzu. Młodzi ratownicy omówili zagrożenia z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku. Zademonstrowali udzielanie pierwszej pomocy, pokazali jak zachować się w podczas wypadku. Przypomnieli zasady wzywania pierwszej pomocy oraz numery alarmowe.

Młodzi ratownicy z II LO w K-Koźlu z wizytą w PSP LandzmierzWe wtorek, 17 maja 2011r. szkolna drużyna ratownictwa medycznego z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie – Koźlu uczestniczyła w spotkaniu z uczniami szkoły podstawowej w Landzmierzu.

W trakcie spotkania młodzi ratownicy omówili zagrożenia z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku. Zademonstrowali udzielanie pierwszej pomocy oraz omówili i zademonstrowali zasady zachowania się w podczas nagłego wypadku. Przypomnieli podstawowe zasady wzywania pierwszej pomocy oraz numery alarmowe.
W trakcie praktycznych ćwiczeń każde z dzieci biorące udział w spotkaniu miało możliwość nauki podstaw udzielania pierwszej pomocy – ćwiczenia opatrywania ran, oparzeń oraz wypróbowania swoich umiejętności na fantomie.
W spotkaniu wzięły udział zarówno „pierwszaki” jak też uczniowie klas starszych szkoły w Landzmierzu. W spotkaniu
i pokazach wzięli udział nauczyciele szkoły, którzy potwierdzili celowość tego typu spotkań.

Spotkanie przygotowała szkolna drużyna ratownictwa medycznego w składzie: Marta Schmidt, Ola Krupa, Gosia Wilk, Grzesiek Stawarz oraz Tomek Masalski – zwycięzcy tegorocznych rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie - Koźlu. Drużyna ta, w dniu 28 maja, będzie reprezentować rejon kędzierzyńsko – kozielski w zawodach okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Opolu.

 

Przewiń do góry