Promesa z budżetu Państwa dla gminy Cisek

Promesa10 marca na zamku w Kamieniu Śląskim odbyło się uroczyste spotkanie w którym uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak, Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński oraz Wójtowie i Burmistrzowie ośmiu gmin województwa opolskiego. W czasie spotkania Sekretarz Stanu MSWiA przekazał gospodarzom gmin promesy na dofinansowanie usuwania skutków zeszłorocznej powodzi.

10 marca na zamku w Kamieniu Śląskim odbyło się uroczyste spotkanie w którym uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak, Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński oraz Wójtowie i Burmistrzowie ośmiu gmin województwa opolskiego. W czasie spotkania Sekretarz Stanu MSWiA przekazał gospodarzom gmin promesy na dofinansowanie usuwania skutków zeszłorocznej powodzi.

Spotkanie w Kamieniu Spotkanie w Kamieniu

Gmina Cisek otrzymała promesę na kwotę 1.900.000 złPrzeznaczona ona jest na wykonanie ważnych dla społeczności gminy Cisek zadań naprawczych:

  1. Modernizacja ciągów dróg wewnętrznych (Cisek, Miejsce Odrzańskie, Podlesie, Roszowice, Landzmierz – ogółem 2,5 km).
  2. Modernicacja infrastruktury socjalnej – budynek socjalny w Przewozie.

Przyznanie promesy oznacza zagwarantowanie środków z budżetu państwa dla gmin na realizację tych zadań, o które gminy wnioskowały. Środki te będą do dyspozycji gmin po podpisaniu stosownych umów między wojewodą a gminami. Warunkiem podpisania ww. umów jest m.in. sporządzenie przez gminy kosztorysów i przeprowadzenie przetargów na zadania objęte promesami.

Szczegóły przekazanych promes dla wszystkich gmin znajdziesz TUTAJ.

Przewiń do góry