Wir sprechen und singen Deutsch
Przegląd piosenki niemieckiej w łańskim przedszkolu
Dnia 12 maja 2023r. wzorem lat ubiegłych, odbył się przegląd piosenki niemieckiej „Wir sprechen und singen Deutsch” organizowany przez Gminne Przedszkole w Łanach.
W tym roku przegląd realizowany był we współpracy z lokalnym kołem DFK w ramach projektu „Maitraditionen gestern und heute” i składał się z części wokalnej oraz plastycznej, nawiązującej do wywodzącego się z Niemiec zwyczaju stawiania majowych drzewek, zwanych Maibaum.
Przedszkolacy z sześciu placówek, przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali niemieckojęzyczny utwór muzyczny o tematyce wiosennej oraz wykonane przez siebie majowe drzewko. Uczestnicy mogli wysłuchać także krótkiej prelekcji przybliżającej istotę tradycji stawiania majowych drzewek.
Spotkanie zakończyło się wspólnymi zabawami muzyczno-ruchowymi oraz poczęstunkiem.