Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii

onkologia.jpegW sobotę, 5 lutego 2011 r. w Opolskim Centrum Onkologii przy ul. Katowickiej 66 A w Opolu, zorganizowana zostanie pierwsza w tym roku Biała Sobota Onkologii. Każdy Opolanin zainteresowany uczestnictwem Białej Sobocie opolskiej onkologii winien w tym dniu zgłosić się do okienka Rejestracji Głównej w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej. Po rejestracji będzie można uzyskać poradę lekarza onkologa a także wykonać bezpłatne badania.

onkologia.jpegW sobotę, 5 lutego 2011 r. w Opolskim Centrum Onkologii przy ul. Katowickiej 66 A w Opolu, zorganizowana zostanie pierwsza w tym roku Biała Sobota Onkologii.

Każdy Opolanin zainteresowany uczestnictwem Białej Sobocie opolskiej onkologii winien w tym dniu zgłosić się do okienka Rejestracji Głównej w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej, która będzie czynna w godz. 7.00 do 13.30. 

Należy okazać dokumenty: tożsamości z numerem Pesel oraz potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego (jest ono ważne 30 dni).
W godzinach godz. 8-14 uzyskać będzie można poradę lekarza onkologa a także wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w ramach programu skryningu.

Czynne będą poradnie:

  • Poradnia Chirurgii Onkologicznej,
  • Poradnia Profilaktyki Chorób Piersi,
  • Poradnia Onkologii Ogólnej
  • Pracownia Mammograficzna, w której można będzie wykonać zdjęcie piersi nie tylko ze wskazań lekarza, ale także w ramach skryningu mammograficznego (bezpłatne badanie kobiet w wieku 50-69 lat wykonywane co 2 lata); pracownia ta mieści się w nowym pawilonie „z zielonymi oknami”.

Biała Sobota opolskiej onkologii, której przyświeca hasło „Badam się, więc mam pewność”, organizowana jest w związku z obchodzonym corocznie 4 lutego 11. Światowym Dniem Walki z Rakiem. Został on ustanowiony w Paryżu w roku 2000, podczas Światowego Szczytu do Walki z Rakiem. Przyjęto wówczas Kartę Paryską, w myśl której rządy krajów świata, które ją podpisały, zobowiązały się do stworzenia programów służących zapobieganiu i wczesnemu wykrywaniu chorób nowotworowych, jak również opracowywaniu i wdrażaniu coraz skuteczniejszych metod ich diagnostyki oraz terapii.
 

Przewiń do góry