Cisek i Bierawę połączy nowy most

Stary mostMa on zastąpić uszkodzony stary most o drewnianej nawierzchni, wybudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia jako tymczasowa przeprawa mostowa na drodze powiatowej nr 1404 O relacji Cisek - Bierawa. Nowy obiekt to strategiczna inwestycja dla sąsiadujących gmin oraz powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Stary mostMa on zastąpić uszkodzony stary most o drewnianej nawierzchni, wybudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia jako tymczasowa przeprawa mostowa na drodze powiatowej nr 1404 O relacji Cisek - Bierawa. Nowy obiekt to strategiczna inwestycja dla sąsiadujących gmin oraz powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

21 stycznia 2011 roku spotkali się w tej sprawie w ciseckim Urzędzie Gminy Wójtowie Gmin Cisek i Bierawa oraz Starosta Powiatu i Marszałek Województwa. Uczestniczący w spotkaniu złożyli wspólną deklarację uczynienia wszystkiego dla najszybszego rozpoczęcia budowy nowego mostu. Wszystkim zależy na czasie, ponieważ środki finansowe na ten cel przyznane zostały w euro.

Koncepcja nowego mostu

Planowana wartość budowy nowego mostu to ok. 28 mln złotych. Na początku marca bieżącego roku Rząd Rzeczypospolitej Polskiej ma podjąć w tym temacie uchwałę akceptującą przekazanie pieniędzy na realizację tego zadania. Oddanie inwestycji do użytku przewiduje się na rok 2015.

Przewiń do góry