Uwaga - ŚLIMAKI

PIORiN Na terenie Województwa Opolskiego istnieją warunki sprzyjające wzrostowi populacji ślimaków. Częste opady deszczu warunkujące dużą wilgotność gleby i powietrza i prawie całkowity brak przymrozków sprzyjają bujnej wegetacji roślin, co stanowi idealne warunki dla ślimaków. Ponadto przewaga dni z zachmurzeniem powoduje, że zwierzęta te są aktywne także w ciągu dnia. Ślimaki, zwłaszcza nagie, są groźnymi szkodnikami większości gatunków roślin uprawnych i dzikorosnących.

PIORiNOd momentu zejścia pokrywy śnieżnej istnieją na terenie Województwa Opolskiego warunki sprzyjające wzrostowi populacji ślimaków. Częste opady deszczu warunkujące dużą wilgotność gleby i powietrza i prawie całkowity brak przymrozków sprzyjają bujnej wegetacji roślin, co stanowi idealne warunki dla ślimaków. Ponadto przewaga dni z zachmurzeniem powoduje, że zwierzęta te są aktywne także w ciągu dnia.

Ślinik luzytański Ślimak winniczek

W wyniku obserwacji prowadzonych przez inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu stwierdza się na terenie Opolszczyzny obecność dużych ilości ślimaków, zarówno nagich jak i skorupkowych. Ślimaki, zwłaszcza nagie, są groźnymi szkodnikami większości gatunków roślin uprawnych i dzikorosnących.

Pobierz komunikat w tej sprawie: PDFUwaga - ślimaki.pdf (144,52KB)

Przewiń do góry