Szkolne eliminacje do konkursów wojewódzkich

DSC07571.jpeg Styczeń każdego roku jest miesiącem, w którym odbywają się eliminacje gminne do wojewódzkich konkursów. Uczestniczą w nich uczniowie szkół podstawowych całej gminy, którzy wcześniej pozytywnie przeszli przez etap szkolny i zakwalifikowali się do uczestnictwa w zmaganiach gminnych. W tej rywalizacji uczniowie rozwiązują testy. Zakwalifikują się do etapu wojewodzkiego jeśli uzyskaja co najmniej 85% możliwych do zdobycia punktów.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach była gospodarzem trzech eliminacji gminnych do Konkursów Wojewódzkich.  Uczestnikami zmagań byli uczniowie szkół podstawowych naszej Gminy.
13 stycznia 2010r. odbył się gminny etap Konkursu Języka Niemieckiego. Wzięło w nim udział ośmiu uczniów: Natalia Ficoń, Sandra Ksol, Daniela Spleśniały, Fabian Przewoźnik, Mateusz Draga z PSP Lany (opiekun: Martyna Zemełka, Jolanta Projzner); Michał Malerczyk z PSP Landzmierz (opiekun: Joanna Kubów) oraz Paweł Stefanides i Marek Cichoń z PSP Roszowicki Las (opiekun: Claudia Golla). Pierwsze miejsce zajęła Natalia Ficoń – uczennica czwartej klasy PSP w Łanach. Drugie miejsce zajął Paweł Stefanides a trzecie Marek Cichoń – uczniowie klasy szóstej PSP w Roszowickim Lesie. Niestety nikt nie zakwalifikował się do finału wojewódzkiego.

DSC07548.jpeg DSC07570.jpeg DSC07581.jpeg DSC07577.jpeg

18 stycznia b.r. odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. W tych zmaganiach wzięło udział 5 uczniów z dwóch szkół podstawowych: PSP w Łanach i PSP w Landzmierzu. Szkołę Podstawową z Łan reprezentowali: Karolina Kirchniawy (kl. VIa), Damian Pieruszka (kl. VI b) i Agnieszka Cholewa (kl. VI a) wraz z opiekunem Panią  Dorotą Rzytki. PSP Landzmierz reprezentowali:  Sylwia Olejarka (kl. VI ) i Radosław Żygadło (kl. VI) wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Licznar Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 zadań i wymagał od uczniów znajomości różnorodnych zjawisk fizycznych i chemicznych, budowy materii, zjawisk meteorologicznych, skali, orientowania się na planach i mapach, a także dużej wiedzy na temat cech budowy i podstawowych czynności  niektórych organizmów żywych. Wyniki konkursu: I miejsce zdobyła uczennica PSP w Łanach Karolina Kirchniawy; II miejsca przypadły Agnieszce Cholewa z PSP w Łanach i Radosławowi Żygadło z PSP w Landzmierzu; III miejsce uzyskała Sylwia  Olejarka – PSP w Landzmierzu; IV miejsce dla Damiana Pieruszki –  PSP w Łanach.
Niestety, i w tym konkursie żaden z uczestników nie uzyskał w teście  85% punktów możliwych do zdobycia i w związku z tym nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

DSC07689.jpeg DSC07695.jpeg DSC07699.jpeg DSC07703.jpeg

19 stycznia 2010r. odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Od wielu już lat jego nadrzędnym celem jest budzenie i rozwijanie zainteresowań polonistycznych, popularyzowanie języka polskiego jak również ujawnianie talentów polonistycznych uczniów na etapie szkoły podstawowej. PSP Łany reprezentowało trzech uczni: Łukasz Ignacy, Agnieszka Cholewa oraz Elwira Szynol (opiekun mgr Beata Kordula). PSP Roszowicki Les zaprezentowało również troje uczestników: Laura Osyra, Violetta Niemiec i Paweł Stefanides. Opiekunem grupy była mgr Alicja Sitkowska. Przedstawicielem PSP w Landzmierzu był Radosław Żygadło, podopieczny mgr Danuty Kani. Zwyciężczynią konkursu została Agnieszka Cholewa z PSP Łany, która uzyskała 85% poprawnych odpowiedzi i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Drugie miejsce zajął Radosław Żygadło (PSP Landzmierz).  Na trzecim miejscu uplasowała się również uczennica naszej szkoły – Elwira Szynol.

DSC07710.jpeg DSC07715.jpeg DSC07719.jpeg

21 stycznia 2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Landzmierzu przeprowadzone zostały eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.
Do konkursu zakwalifikował się Radosław Żygadło - uczeń klasy VI PSP w Landzmierzu, który jako jedyny na tym etapie reprezentował całą gminę. Uzyskał on w konkursie 38 punktów. To jednak za mało, aby dostać się do etapu wojewódzkiego (min. to 51 pkt.).

15  stycznia 2010r.  w Publicznej Szkole Podstawowej im.  Jana Pawła II w Roszowickim  Lesie odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Języka  Angielskiego. Tematyka konkursu obejmowała wiadomości z zakresu czytania, słownictwa, komunikacji i gramatyki. W wyniku eliminacji przeprowadzonych w poszczególnych szkołach do konkursu gminnego zakwalifikowało się  dwóch  uczniów  Paweł  Stefanides  i   Izabela Plucik  z PSP Roszowicki Las podopiecznych mgr Magdaleny Czerwińskiej . 
Wyniki konkursu: I miejsce - Paweł  Stefanides, II miejsce - Izabela  Plucik – PSP Roszowicki Las.

26 stycznia 2010r. odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej im Jana Pawła II  w Roszowickim  Lesie  gminne eliminacje  Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego  dla uczniów szkół podstawowych.  Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy matematycznej oraz  rozwijanie  zainteresowań matematycznych. PSP Łany reprezentowane były przez Karolinę Kirchniawy, Agnieszkę Cholewa i Łukasza Ignacy ( opiekun mgr Walburga  Węgrzyk),  PSP Roszowicki  Las reprezentował  Marek Cichoń (opiekun  mgr inż. Grzegorz Michalczyk ), a PSP Landzmierz  Malerczyk  Michał (opiekun  mgr Wojciech  Majewski). Konkurs przebiegał w dwóch etapach, uczniowie mieli do rozwiązania 10 nietypowych zadań, o dużym  stopniu trudności.
Wyniki konkursu : I miejsce - Marek Cichoń  z  PSP Roszowicki Las, II miejsce -Michał Malerczyk  z PSP Landzmierz, III miejsce - Lukasz  Ignacy z PSP  Łany. 

 konkurs matematyczny konkurs matematyczny konkurs matematyczny

Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Przewiń do góry