Dzisiaj jest niedziela, 02 października 2022
Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka Facebook Gminy Cisek

Dowód osobisty za darmo

Dowód osobisty Od 1 stycznia 2010 roku dowód osobisty można uzyskać za darmo, niezależnie od tego czy wydawany jest po raz pierwszy, w związku ze zgubieniem lub kradzieżą starego dokumentu tożsamości, czy też wymieniany z powodu zmiany adresu zameldowania lub stanu cywilnego. Dotychczas za każdym razem trzeba było za wydanie dowodu zapłacić 30 zł. Nowelizacja ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych znosi ten obowiązek.

Dowód osobistyOd 1 stycznia 2010 roku dowód osobisty można uzyskać za darmo, niezależnie od tego czy wydawany jest po raz pierwszy, w związku ze zgubieniem lub kradzieżą starego dokumentu tożsamości, czy też wymieniany z powodu zmiany adresu zameldowania lub stanu cywilnego.

Każda pełnoletnia osoba ma obowiązek posiadania ważnego dowodu osobistego zawierającego aktualne dane. To oznacza, że po każdej zmianie adresu zameldowania lub stanu cywilnego trzeba wymienić dowód osobisty. Jest na to 14 dni. Wniosek o wydanie nowego dowodu trzeba złożyć także po zagubieniu, zniszczeniu lub kradzieży starego dokumentu oraz 30 dni przed upływem terminu ważności dotychczasowego dokumentu tożsamości.

Dotychczas za każdym razem trzeba było za wydanie dowodu zapłacić 30 zł. Wejście w życie nowelizacji ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych znosi od 1 stycznia 2010 r. obowiązek płacenia za dowód.

  • Data publikacji: 05-01-2010 07:55
  • Data modyfikacji: 13-08-2014 10:47
  • Liczba odsłon strony: 332
Powrót do poprzedniej strony »