Sukces uczniów koła astronomicznego z PSP w Łanach

luneta.gifWiosną tego roku Polskie Towarzystwo Astronomiczne wraz z kilkoma innymi instytucjami ogłosiło konkurs “Odkryj swój Wszechświat”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w czerwcu. W dniach 26 – 27 września 2009 roku do Niepołomic przybyła grupa najmłodszych laureatów, w  tym Agnieszka Cholewa laureatka  wyróżnienia I stopnia w grupie wiekowej do 12 lat i Michał Płoszczyca - laureat  wyróżnienia I stopnia w grupie wiekowej powyżej 12 lat  wraz z  opiekunką mgr Walburgą Węgrzyk z PSP w Łanach.

luneta.gifWiosną tego roku Polskie Towarzystwo Astronomiczne wraz z kilkoma innymi instytucjami ogłosiło konkurs “Odkryj swój Wszechświat”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w czerwcu, w trakcie obchodów Międzynarodowego Roku Astronomii. Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach jest fundatorem dwóch “Pikników pod Gwiazdami” dla laureatów tego konkursu. W dniach 26 – 27 września 2009 roku do Niepołomic przybyła grupa najmłodszych laureatów, w  tym Agnieszka Cholewa laureatka  wyróżnienia I stopnia w grupie wiekowej do 12 lat i Michał Płoszczyca - laureat  wyróżnienia I stopnia w grupie wiekowej powyżej 12 lat  wraz z  opiekunką mgr Walburgą Węgrzyk z PSP w Łanach. Zarówno Agnieszka, jak i Michał przygotowali albumy ze zdjęciami nieba. Ich prace zostały wystawione na zjeździe Polskiego Towarzystwa Astronomicznego w Krakowie. Obecnie są prezentowane w Niepołomicach, a w ciągu najbliższego roku będą wystawione w innych miastach Polski.

Oto relacja z astronomicznego pikniku uczniowskiego: PDFSUKCES UCZNIÓW KOŁA ASTRONOMICZNEGO Z PSP W ŁANACH.pdf (927,23KB)

Przewiń do góry