Akcja *Sprzątanie Świata*

sprzatanie_swiata.jpegPubliczna Szkoła Podstawowa w Łanach aktywnie uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się 18.09.2009 roku. Uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej pozostali w szkole i uczestniczyli w zajęciach o tematyce ekologicznej. Uczniowie klas starszych IV – VI, pod nadzorem nauczycieli zbierali śmieci w wioskach, w których mieszkają.

sprzatanie_swiata.jpegPubliczna Szkoła Podstawowa w Łanach aktywnie uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się 18.09.2009 roku. Uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej pozostali w szkole i uczestniczyli w zajęciach o tematyce ekologicznej. Na początku zajęć została przeprowadzona pogadanka na temat „Pomagamy Ziemi – codziennie.” Następnie uczniowie udali się do klas gdzie wykonywali przydzielone im zadania: Klasa I - Kolorowanki o tematyce ekologicznej. „Muchomorki” – prace plastyczno techniczne z wykorzystaniem opakowań po jogurtach i makulaturze. Klasa II - Rozwiązywanie zagadek i rebusów o tematyce ekologicznej. „Słoneczniki” – prace plastyczno – techniczne z wykorzystaniem makulatury. Klasa III - Czytanie ze zrozumieniem tekstów o tematyce ekologicznej, wykonywanie plakatów (praca w grupach). W trakcie zajęć uczniowie w 9-cio osobowych grupach korzystali z Internetu (gry komputerowe propagujące zachowania ekologiczne).
Uczniowie klas starszych IV – VI, pod nadzorem nauczycieli zbierali śmieci w wioskach, w których mieszkają tj. w Łanach, Roszowicach, Nieznaszynie, Przewozie, Dzielnicy, Podlesiu, Miejscu Odrzańskim i Błażejowicach, gdzie okazało się, że nazbierali ich bardzo dużo. Dzieci solidnie przykładały się do sprzątania, prowadzili nawet rywalizację, kto nazbiera więcej. Mimo, iż akcja „Sprzątanie Świata” odbywa się od wielu lat, a dzieci są uświadamiane w szkole o potrzebie dbania o środowisko, to co roku zbieranych jest coraz więcej śmieci.

SprzatanieSwiata_01_Łany.jpeg SprzatanieSwiata_02_Łany.jpeg SprzatanieSwiata_03_Łany.jpeg SprzatanieSwiata_04_Łany.jpeg SprzatanieSwiata_05_Łany.jpeg SprzatanieSwiata_06_Łany.jpeg

Dodać należy, że w akcji "Sprzątanie Świata" na terenie gminy Cisek aktywnie uczestniczyli również uczniowie PSP Landzmierz, PSP Roszowicki Las oraz Publicznego Gimnazjum w Cisku.

Przewiń do góry