Przypomnienie o obowiązku zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Prosimy o składanie zgłoszeń poprzez Internet lub w Urzędzie

Złóż_deklarację.png
Szanowni Państwo,

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)*. Deklaracje, można składać online (https://www.zone.gunb.gov.pl/) bezpośrednio w CEEB, lub w wersji papierowej za pośrednictwem urzędu gminy.

Dotychczas złożono ponad 500 000 deklaracji z szacowanej liczby 5 mln, przy czym dużą część z nich została złożona w wersji papierowej. Taka forma przekłada się nie tylko na opóźnienie w zasilaniu bazy, ale również na dodatkową pracę dla pracowników urzędów gmin, którzy sami muszą wprowadzać dane z przekazanych formularzy do systemu. Średni czas „przepisania” poprawnie wypełnionego formularza do CEEB przez urzędnika to: 2 – 5 minut. W przypadku braków, dochodzi czas skontaktowania się z wypełniającym, poinformowanie o konieczności uzupełnienia i odłożenie deklaracji do czasu dopełnienia formalności. 

Poniżej zamieszczamy informację dla właścicieli i zarządców budynków o konieczności złożenia stosownej deklaracji:
POBIERZ: PDFULOTKA informacyjna ZŁÓŻ DEKLARACJĘ.pdf (2,46MB)

Terminy:

  • deklaracje dotyczące źródeł ciepła, uruchomionych od 1 lipca 2021 r. należy składać w ciągu 14 dni od dnia uruchomienia źródła ogrzewania
  • deklaracje dotyczące źródeł ciepła uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. należy składać do 30 czerwca 2022 r.


Zapraszamy również do odwiedzenia strony Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, na której znajdziecie Państwo m.in. filmy instruktażowe, wzory wniosków i deklaracji oraz bogatą sekcję z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (FAQ).

 Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - Dodatkowe informacje!

Pozdrawiamy,
Zespół CEEB

Przewiń do góry