Przyjacielska wizyta uczniów Lohschule Hamm-Ryhnern w Cisku

Cisek_HammOd 8 września 2009 roku Publiczne Gimnazjum w Cisku gości grupę niemieckiej młodzieży z Lohschule Hamm-Ryhnern. Przyjacielskie kontakty pomiędzy tymi szkołami oraz wymiana młodzieży trwają już od kilku lat. W tym roku do ciseckiego gimnazjum przyjechała czternastoosobowa grupa uczniów wraz z trzema opiekunami.

Od 8 września 2009 roku Publiczne Gimnazjum w Cisku gości grupę niemieckiej młodzieży z Lohschule Hamm-Ryhnern. Przyjacielskie kontakty pomiędzy tymi szkołami oraz wymiana młodzieży trwają już od kilku lat. W tym roku do ciseckiego gimnazjum przyjechała czternastoosobowa grupa uczniów wraz z trzema opiekunami. W czasie  siedmiodniowego pobytu w naszej gminie, młodzi Niemcy uczestniczą w spotkaniach integracyjnych z uczniami z Ciska. W ramach przyjacielskiej wizyty odbyły się wspólne warsztaty garncarskie oraz gry integracyjne na hali sportowej. Goście wzięli również udział w wyrabianiu i pieczeniu chleba. Przewidziano też wspólny wyjazd do Raciborza oraz do Złotego Stoku, gdzie uczestnicy wycieczki zwiedzili kopalnię złota.

14 września 2009r. grupa uczniów spotkała się z Wójtem Gminy Cisek. W czasie spotkania goście otrzymali okolicznościowe materiały informacyjne promujące gminę Cisek.

Cisek_Hamm Cisek_Hamm Cisek_Hamm Cisek_Hamm Cisek_Hamm Cisek_Hamm Cisek_Hamm Cisek_Hamm

Przewiń do góry