Kronikarz Rzeczpospolitej Samorządowej w Cisku

Tomek Wędrowniczek w Cisku3 września 2009r. gminę Cisek odwiedził Pan Tomasz Pawłowski znany  jako Tomek Wędrowniczek. Pan Tomasz jest osobą niepełnosprawną, wychowankiem domu dziecka w Ełku. Jego pasją jest podróżowanie.  Od 1989 r. odwiedza samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie w całej Polsce.

3 września 2009r. gminę Cisek odwiedził Pan Tomasz Pawłowski znany  jako Tomek Wędrowniczek. Pan Tomasz jest osobą niepełnosprawną, wychowankiem domu dziecka w Ełku. Ma 39 lat i utrzymuje się z renty socjalnej. Jego pasją jest podróżowanie.  Od 1989 r. odwiedza samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie w całej Polsce. Pojawia się również w ośrodkach pomocy społecznej.  Wszystkie swoje wizyty skrzętnie odnotowuje w swoich kronikach, których ma już ponad 90. To prawdziwe perełki oraz skarby wiedzy i historii samorządowej, w których można znaleźć zdjęcia, pamiątkowe wpisy, pieczęcie i pozdrowienia wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i marszałków. Tomek ma niespotykaną pamięć, jest swoistą encyklopedią wiedzy o samorządzie. Pamięta wszystkie miejscowości, które odwiedził, daty oraz nazwiska samorządowców w poszczególnych kadencjach. Wędrowniczek posiada również albumy z wycinkami z gazet na swój temat. Część jego bogatego zbioru ksiąg pamiątkowych znajduje się już w Muzeum Miejskim w Pyskowicach koło Gliwic.
Pamiątkowy wpis Wójta Gminy Cisek odnotowany został przez Pana Tomasza pod pozycją 297 odwiedzonych wójtów gmin wiejskich w Polsce.

Tomek Wędrowniczek w Cisku Tomek Wędrowniczek w Cisku

Przykład Tomka Wędrowniczka pokazuje, że będąc osobą niepełnosprawną można bez większych przeszkód realizować swoje pasje. Życzymy mu powodzenia w dalszym podróżowaniu po naszym kraju.

Przewiń do góry