Tylko 3,5 t na moście pomiędzy Ciskiem a Bierawą

ZakazPowiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu wprowadzil z dniem 10 sierpnia 2009 roku ograniczenie nośności mostu pomiędzy Ciskiem a Bierawą do 3,5 tony. Na przeprawie obowiązuje również zakaz ruchu pieszych. Przedmiotowy most położony jest w ciągu drogi powiatowej nr 1404 O  i jest jedyną przeprawą przez rzekę Odrę pomiędzy K-Koźlem a Raciborzem.

Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu wprowadzil z dniem 10 sierpnia 2009 roku ograniczenie nośności mostu pomiędzy Ciskiem a Bierawą do 3,5 tony. Na przeprawie obowiązuje również zakaz ruchu pieszych. Przedmiotowy most położony jest w ciągu drogi powiatowej nr 1404 O  i jest jedyną przeprawą przez rzekę Odrę pomiędzy K-Koźlem a Raciborzem. Zakaz wjazdu na most pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony powoduje, że przejadą tędy tylko samochody osobowe, natomiast ruch innych pojazdów przeniesiony zostaje na najbliższe przeprawy mostowe w Kędzierzynie-Koźlu i Raciborzu.

Zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5t na most Cisek - Bierawa Zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5t na most Cisek - Bierawa Zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5t na most Cisek - Bierawa Mapka - most Cisek-Bierawa

Według informacji Z-cy Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, powodem wprowadzenia powyższego ograniczenia jest fatalny stan techniczny mostu. Zbudowany prawie 30 lat temu, miał służyć ludziom przez 2 lata, a tymczasem wykorzystywany jest do dnia dzisiejszego. W czasie przejazdu ciężkich pojazdów może się on zawalić. Stąd taka decyzja. Władze Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego wspólnie z gminami Cisek i Bierawa podjęły działania zmierzające do pozyskania środków finansowych na remont tej przeprawy lub budowę nowego obiektu. Do tego czasu prosi się wszystkich kierowców o zastosowanie się do wprowadzonych ograniczeń.

Przewiń do góry