Ach, co to było za wesele - Śląskie Wesele

ObrączkiW pierwszy wekend sierpnia odbyła się w Cisku impreza społeczno-kulturalna pod nazwą "Śląskie Wesele". Licznie zgromadzeni goście mogli zobaczyć scenki rodzajowe z dwóch dni śląskiego wesela. Ponad trzydziestoosobowa grupa orszaku weselnego z Parą Młodą na czele, przedstawiła licznie zebranym gościom charakterystyczne dialogi i przyśpiewki kultywowane do dzisiaj na śląskich weselach.

W pierwszy wekend sierpnia odbyła się w Cisku impreza społeczno-kulturalna pod nazwą "Śląskie Wesele". Licznie zgromadzeni goście mogli zobaczyć scenki rodzajowe z dwóch dni śląskiego wesela. Ponad trzydziestoosobowa grupa orszaku weselnego z Parą Młodą na czele, przedstawiła licznie zebranym gościom charakterystyczne dialogi i przyśpiewki praktykowane do dnia dzisiejszego w czasie uroczystości weselnych na terenie gminy Cisek. Oczywiście wszystko w gwarze śląskiej. W sobotę można było zobaczyć orszak przebierańców udających się na "polterabend". W niedzielę przedstawione zostały obrzędy śląskiego wesela. Zaczęło się od przyjazdu Pana Młodego do Pani Młodej a zakończyło się na oczepinach. Odbył się też pokaz mody ślubnej przygotowany przez salon mody "Samuraj" oraz wystąpił Magiczny Kabaret Bruno. Imprezie towarzyszyła promocja produktu lokalnego, a więc śląskich potraw i trunków. Było też wesołe miasteczko dla najmłodszych.

Poniżej fotoreportaż ze Śląskiego Wesela.

Sobota - POLTERABEND:

Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend Polterabend

Niedziela - WESELE:

Młoda Pani z druhnami Młoda Para ze starostami Młoda Para z rodzicami Młody Pan z drużbami

Zobacz więcej zdjęć

Przewiń do góry