Paulina jako Truda

Paulina Janik 17 kwietnia 2009 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Izbicku odbył się finał XVI Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego „Śląskie Beranie”.  Zgromadził on ponad 150 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Paulina Janik - uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Roszowickim Lesie występując z monologiem "Wiejsko baba" przygotowanym pod kierunkiem mgr Alicji Sitkowskiej odniosła duży sukces zajmując  II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Paulina Janik 17 kwietnia 2009 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Izbicku odbył się finał XVI Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego „Śląskie Beranie”.  Zgromadził on ponad 150 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Paulina Janik - uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Roszowickim Lesie występując z monologiem "Wiejsko baba" przygotowanym pod kierunkiem mgr Alicji Sitkowskiej odniosła duży sukces zajmując  II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Monolog  Pauliny to zabawna opowieść o Trudzie, wiejskiej babie, posłusznej mężowi i bardzo zaradnej. Jeden z najzabawniejszych fragmentów wypowiedzi Pauliny to zagadka: "...Czy Ewa z Raju, to była Polka czy Ślązaczka? Polka, bo Ślązaczka by se wszystkie jabłka do krauzy wciepła i do dziś by my se w Raju żyli..."

Warto przypomnieć ,  że w roku 2002 uczniowie szkoły w Roszowickim Lesie zajęli w tym prestiżowym konkursie I miejsce prezentując scenkę rodzajową „Jak to pierwej było”.

Paulinie serdecznie gratulujemy.

Przewiń do góry