W Cisku transgranicznie zagrają w ping-ponga

Turniej tenisa Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego i Burmistrz Svetlej Hory w Czechach zapraszają na pierwszy z pięciu turniejów w ramach projektu "Zdrowo - transgranicznie i sportowo"- rozgrywki tenisa stołowego. 
Turniej odbędzie się w dniach 2 - 3 kwietnia 2009 roku w Hali Sportowej przy Gimanzjum w Cisku.
Szczegóły imprezy na załączonym plakacie.

Turniej tenisa Przystąpienie Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu do Euroregionu "Pradziad" przynosi kolejne efekty. Jak się okazuje w 2009 roku pieniądze z Unii Europejskiej spłynęły do kędzierzyńsko-kozielskiego powiatu nie tylko na poprawę infrastruktury drogowej czy remonty szkół, ale także na organizację cyklu imprez sportowych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży z terenu naszego regionu. Przy współpracy z jedną z firm prywatnych opracowany został program, pod hasłem "ZDROWO-TRANSGRANICZNIE i SPORTOWO". W ramach tego programu w kwietniu i maju zorganizowany zostanie cykl zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Istotne jest to, że na ten cel Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu pozyskało niebagatelną kwotę 30.000 euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa "Przekraczamy granice". Pozostała część budżetu przedsięwzięcia - 5.271,44 euro pochodzić będzie z budżetu Starostwa.
Pierwsza impreza - turniej tenisa stołowego, odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia 2009r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Cisku. Oprócz turnieju tenisa stołowego rozegrane zostaną turnieje siatkówki (17 kwietnia Pawłowiczki), koszykówki (5 maja Polska Cerekiew), mini piłki nożnej (12 maja PSP nr 1 Kędzierzyn-Koźle) i piłki nożnej (21-22 maja Svetla Hora). Przewiduje się, że w całym cyklu rywalizacji sportowej weźmie udział około 600 zawodników i zawodniczek z Polski i Czech. Warto dodać, że partnerem projektu jest samorząd Svetlej Hory w Czechach. W rywalizacji sportowej, oprócz dzieci i młodzieży z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wezmą udział młodzi sportowcy ze Svetlej Hory, Andelskiej Hory, Vrbna oraz Bruntala. Gospodarzami imprez są samorządy gmin Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr w Kędzierzynie-Koźlu.

Szczegóły turnieju tenisa stołowego w Cisku oraz plan minutowy turnieju do pobrania poniżej:

Serdecznie zapraszamy.

Przewiń do góry