Narodowy Spis Powszechny. Będą kary za odmowę udziału w spisie dlatego spisz się już dzisiaj!

Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, za odmowę odpowiedzi można zostać ukaranym

Czas upływa.Spisz_się_juz_dzis.png
Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, za odmowę odpowiedzi można zostać ukaranym. - Pierwsze zawiadomienia w tej sprawie są już kierowane na policję - mówi dr Dominik Rozkrut, prezes GUS, w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".
Więcej informacji na ten temat na stronie: https://www.money.pl/gospodarka/polacy-boja-sie-spisu-sa-pierwsze-wnioski-o-kary-6660539087948320a.html

Na wzięcie udziału w spisie mamy czas do 30 września. Na razie, jak podaje Główny Urząd Statystyczny, spisało się około 40 proc. osób objętych takim obowiązkiem.

Przypominamy, aby się spisać należy:

  • wejść na stronę https://spis.gov.pl/ i dokonać samospisu przez Internet,
  • czekać na telefon od rachmistrza spisowego i dokonać spisu telefonicznego,
  • albo zadzwonić do Urzędu Gminy Cisek pod nr 77 4871157 lub 77 4871159 w celu umówienia się na samospis w Urzędzie Gminy.


Nie czekaj na ostatnią chwilę. Czas szybko ucieka, a wrzesień zbliża się nieuchronnie!

Nie odkładaj spisu na ostatnią chwilę. Obowiązku spisowego można dopełnić drogą internetową lub telefoniczną do momentu aż skontaktuje się z Tobą rachmistrz spisowy. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub odwiedzi nas w domu, zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań (art. 17a ust. 1-3) nie możesz odmówić mu przekazania danych.
 

Przewiń do góry