W Cisku zmierzyli się młodzi piłkarze w opolskim finale Turnieju *Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku*

Logo TurniejuMłodzi piłkarze zmierzyli się ze sobą w opolskim finale wojewódzkim Turnieju  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się 20 maja 2009r. na stadionie LKS "Victoria" w Cisku. Jak zwykle najmłodsi zawodnicy dostarczyli wielu piłkarskich emocji. Nic w tym dziwnego, gdyż główna nagroda w Turnieju jest w tym roku wyjątkowo kusząca – w Wielkim Finale drużyny zagrają o Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Realu Madryt.

Zdjęcie A.KraszewskiMłodzi piłkarze zmierzyli się ze sobą w opolskim finale wojewódzkim Turnieju  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się 20 maja 2009r. na stadionie LKS "Victoria" w Cisku. Jak zwykle najmłodsi zawodnicy dostarczyli wielu piłkarskich emocji. Nic w tym dziwnego, gdyż główna nagroda w Turnieju jest w tym roku wyjątkowo kusząca – w Wielkim Finale drużyny zagrają o Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Realu Madryt.

W wojewódzkich rozgrywkach największego ogólnopolskiego turnieju dla dzieci do lat 10 w całym kraju walczą tysiące innych dzieci – do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 26 tysięcy młodych zawodników.

W Cisku zmierzyło się ze sobą ponad 150 dzieci, reprezentujących 13 drużyn z całego województwa opolskiego. Zespoły biorące udział w finale wojewódzkim zostały wyłonione w eliminacjach gminnych i powiatowych. W województwie opolskim do Turnieju zgłosiło się prawie 1,3 tysiąca dzieci, a w całym kraju było ich ponad 26 tysięcy, wyłonienie najlepszych drużyn było więc trudne.

Wyjątkowo zacięta była walka o najlepsze miejsca wśród drużyn chłopców, niektóre mecze były rozstrzygane dopiero po konkursie rzutów karnych. O końcowym zwycięstwie w tej kategorii zdecydował mecz pomiędzy drużynami PUKS Rodło Opole i Hattrick Głuchołazy. Mecz zakończył się tryumfem 7:2 drużyny z Opola i to ona będzie reprezentować chłopców z województwa opolskiego w dalszych etapach rozgrywek.
 
Również w meczach dziewczynek nie zabrakło emocji. Najlepsze okazały się zawodniczki z zespołu PSP Sidzina, które grając w systemie „każdy z każdym” uzyskały wynik 12 punktów, wyprzedzając zdobywców II miejsca, drużynę PSP 24 Opole. Szczególnie imponujące jest to, że dziewczęta z PSP Sidzina w drodze do zwycięstwa strzeliły aż 30 goli, tracąc zaledwie 2. Zawodniczki z Sidziny również przechodzą do dalszego etapu Turnieju, gdzie zmierzą się z najlepszymi dziewczętami z innych województw.

Na meczach obecni byli nie tylko rodzice małych sportowców, ale i Wójt Gminy Cisek, pan Alojzy Parys oraz Tomasz Zabielski – krajowy koordynator Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Najlepsze drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody. Zespoły, które zajęły pierwsze miejsca, otrzymały puchary ufundowane przez głównego sponsora Turnieju, firmę Tymbark. Puchary za drugie i trzecie miejsca ufundowane zostały przez Wójta Gminy Cisek. 

Nagrodzone drużyny:

Drużyny chłopców: I miejsce – PUKS Rodło Opole, II miejsce – Hattrick Głuchołazy, III miejsce – PSP Otmuchów, IV miejsce – MKS Strzelce Opolskie;
Drużyny dziewczynek: I miejsce – PSP Sidzina, II miejsce – PSP 24 Opole, III miejsce – UKS Łambinowice, IV miejsce – PSP 18 Kędzierzyn-Koźle;

Zdjęcie A.Kraszewski Zdjęcie A.Kraszewski

 

Więcej informacji na temat Turnieju na stronie www.zpodworkanastadion.pl

Przewiń do góry