Łany i Przewóz najlepsze na Górnym Śląsku

OSP Łany w Szemrowicach zdj:www.NTO.plW VI Zawodach Sikawek Konnych na Górnym Śląsku, jakie odbyły się w dniu 7 czerwca 2009 roku w  Szemrowicach uczestniczyło 36 jednostek w czterech kategoriach. Drużyny strażackie przywiozły ze sobą stary, ale świetnie działający sprzęt do gaszenia pożarów. Zobaczyć można było sikawki z pięciu województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.

OSP Łany w Szemrowicach zdj:www.NTO.plW VI Zawodach Sikawek Konnych na Górnym Śląsku, jakie odbyły się w dniu 7 czerwca 2009 roku w  Szemrowicach (gm. Dobrodzień) uczestniczyło 36 jednostek OSP w czterech kategoriach. Drużyny strażackie przywiozły ze sobą stary, bo z przełomu XIX i XX wieku, ale świetnie działający sprzęt do gaszenia pożarów. Zobaczyć można było sikawki konne i przenośne z pięciu województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.

W kategorii sikawek konnych drużyn męskich najlepsi okazali się strażacy z OSP Łany, którzy na przeprowadzenie akcji gaśniczej potrzebowali zaledwie 36 sekund. Wyprzedzili oni drużynę z Dobrzenia Wielkiego, która zajęła drugie miejsce z czasem 38,7s. Trzecią ekipą tych zawodów okazali się strażacy z Przewozu (39,9s).

W kategorii sikawek konnych drużyn kobiecych pierwsze miejsce zajęły również druhny z Łan, osiągając czas 47,6 sekundy. Piąty czas w tych zmaganiach uzyskały zawodniczki z OSP Przewóz.

W kategori sikawek przenośnych nie startowały drużyny z gminy Cisek.
Warto wspomnieć, że strażacy z OSP Łany na sześć startów w tych zawodach - pięć razy zdobywali pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

OSP Łany w Szemrowicach 2009 OSP Łany w Szemrowicach 2009 OSP Łany w Szemrowicach 2009 OSP Łany w Szemrowicach 2009 OSP Łany w Szemrowicach 2009 OSP Łany w Szemrowicach 2009 OSP Łany w Szemrowicach 2009 OSP Łany w Szemrowicach 2009 OSP Łany w Szemrowicach 2009 OSP Przewóz w Szemrowicach 2009 OSP Przewóz w Szemrowicach 2009 OSP Przewóz w Szemrowicach 2009 OSP Przewóz w Szemrowicach 2009 OSP Przewóz w Szemrowicach 2009

Przewiń do góry