Finał drugiego etapu X Jubileuszowego spływu Odrą na byle czym

Przystanek w Dziergowicach-Przewozie; zdj:www.radiopark.com.plW sobotę 6 czerwca 2009r. pływadła X jubileuszowego spływu "Odra rzeką integracji europejskiej" dotarły do mety II etapu w Przewozie-Dziergowicach. Tu już tradycyjnie przywitani zostali przez gospodarzy gmin Cisek i Bierawa. Na tę okoliczność obydwie gminy połączył most pontonowy, którym swobodnie mogli przemieszczać się uczestnicy nadodrzańskiego festynu.

Przystanek w Dziergowicach-Przewozie; zdj:www.radiopark.com.plDziesiąty, jubileuszowy spływ pn. "Odra rzeką integracji europejskiej" rozpoczął się w Ostrawie, skąd wodniacy wyruszyli w trzydniowy rejs Odrą przez Racibórz do Kędzierzyna-Kożla. Impreza jak co roku przyciągnęła kilkuset miłośników wypoczynku na wodzie z całej Polski, a także gości z zagranicy. Miłośnicy pływania na byle czym bawili się pod hasłem "Na Odrze wszystkim jest dobrze”.

W sobotę 6 czerwca 2009r. pływadła dotarły do mety II etapu w Przewozie-Dziergowicach. Tu już tradycyjnie przywitani zostali przez gospodarzy gmin Cisek i Bierawa. Na tę okoliczność obydwie gminy połączył most pontonowy, którym swobodnie mogli przemieszczać się uczestnicy nadodrzańskiego festynu organizowanego w tym roku w Dziergowicach. Tu w dużym namiocie wystąpiły dziecięce i młodzieżowe zespoły gmin Gmin Cisek i Bierawa. Zespół AVANTI zaśpiewał włoskie przeboje a grupa SALATE wystąpiła z pokazem tańca irlandzkiego. Był też konkurs gillowania który wygrali przedstawiciele wsi Przewóz a o godz. 20:00 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem AGAT. Serwowane były potrawy i napoje regionalne oraz można było skorzystać z urządzeń rekreacyjnych. Wójtowie Gmin Cisek i Bierawa nagrodzili pucharami, dyplomami i okolicznościowymi upominkami pływadła uczestniczące w spływie, zaś Panu Bronisławowi Pirógowi odśpiewano gromkie "Sto lat, sto lat, niech żyje nam!" To on jest inicjatorem tej odrzańskiej imprezy i do dziś jej głównym organizatorem.

Przystanek w Dziergowicach - Przewozie; zdj.:www.radiopark.com.pl Przystanek w Dziergowicach - Przewozie; zdj.:www.radiopark.com.pl Przystanek w Dziergowicach - Przewozie; zdj.:www.radiopark.com.pl Przystanek w Dziergowicach - Przewozie; zdj.:www.radiopark.com.pl

 

Warto również dodać, że już wcześniej, tj. 4 czerwca odbył się konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum gmin Cisek i Bierawa pod hasłem "Na Odrze jest wszystkim dobrze". Wyniki konkursu: PDFProtokół z rozstrzygnięcia konkursu.pdf (155,12KB)

W sobotę rano wszystkie załogi wypłynęły na trasę trzeciego etapu do Kędzierzyna-Koźla.

Przewiń do góry