Zespół z PSP Łany najlepszy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu

PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu03 grudnia 2009r. już po raz siódmy na placu pod Katedrą Św. Krzyża w Opolu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, w którym wzięli udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łanach. Przygotowali oni występ artystyczny w języku niemieckim, jak również ręcznie wykonane ozdoby, stroiki i kartki nawiązujące do tradycji adwentu i świąt Bożego Narodzenia.

PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu03 grudnia 2009r. już po raz siódmy na placu pod Katedrą Św. Krzyża w Opolu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, Związek Studentów Niemieckich w Polsce i Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP we współpracy z zespołem producenckim „Pro Futura”.

Zgłoszenia napłynęły z 22 szkół województwa opolskiego, z czego komisja po weryfikacji do finału dopuściła 10 – 8 szkół podstawowych i 2 gimnazja. Wśród nich znaleźli się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łanach w składzie: Krybus Nikodem, Franica Julia, Ignacy Kamil, Kaleta Lukas, Smiatek Piotr, Pytlik Katarzyna, Długosz Patryk, Gwóźdź Thomas, Ksol Sandra, Pilich Marek, Ryborz Iwona, Zemełka Patrycja, Ficoń Natalia, Swolana Damian, Swolana Olaf, Kirchniawy Karolina, Foltys Edyta, Groeger Anna.
Każda szkoła przygotowała występ artystyczny w języku niemieckim, jak również ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, kartki, wypieki nawiązujące do tradycji adwentu i świąt Bożego Narodzenia, które były prezentowane i sprzedawane na straganach.

Komisja oceniała zarówno ozdoby wystawione na straganie, jak i występ uczniów. Wszystkie wystawy oraz przedstawienia stały na wysokim poziomie. Nasz zespół zajął 1 miejsce i w nagrodę otrzymał zestaw słowników niemiecko – polskich i polsko – niemieckich, programy na płytach CD oraz radiomagnetofon. Z małymi aktorami przeprowadzony został wywiad, którego fragment został wyemitowany w  Kurierze Opolskim(http://ww6.tvp.pl/6483,20091203946510.strona).

Obszerny reportaż z jarmarku zaplanowany jest na 15 grudnia w programie Schlesien Journal w TVP Opole we wtorek o godz. 19.00, powtórka w niedzielę o godz. 22.05 i w TVP Katowice we wtorek o godz. 7.45.
Galerię zdjęć z imprezy można także zobaczyć na stronie
www.sbrt.w8w.pl w zakładce jarmark świąteczny 2009.

W sukces ten włączyli się również rodzice uczniów biorących udział w jarmarku. Towarzyszyli im w trakcie imprezy, obsługiwali stoisko kiermaszowe, przygotowali przepyszne, świąteczne wypieki oraz stroje dla swoich dzieci. Nauczyciele PSP w Łanach wykonali oryginalne ozdoby bożonarodzeniowe prezentowane na wystawie. Koordynatorem programu i osobą odpowiedzialną za przygotowanie części artystycznej oraz wystawy była Pani Martyna Zemełka – nauczyciel j. niemieckiego.

Podczas występu mieliśmy zaszczyt gościć Wójta Gminy Cisek Alojzego Parysa, radną wsi Łany – Panią Karinę Walach i Pana Reinholda Lepiorza – przewodniczącego Mniejszości Niemieckiej w Łanach. Grupie towarzyszył również dyrektor szkoły Alfred Kordula i Pani Anna Negacz – Kurkiewicz, którzy z wielkim przejęciem dopingowali i wspierali naszych uczniów.

Martyna Zemełka,
nauczyciel j. niemieckiego PSP w Łanach

PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu PSP Łany na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Opolu Zespół PSP Łany z nagrodami

Przewiń do góry