Kiermasz świąteczny w Roszowickim Lesie – św. Mikołaj i otwarte serca dla chorych dzieci

029 [800x600].jpegImprezy bożonarodzeniowe odbywające się w Roszowickim Lesie mają  długoletnią tradycję, cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Organizowane przez szkołę i działający w niej nieprzerwanie od roku 1989  zespół wokalno instrumentalny „Biedronki” przybierały różne formy poprzez wieczory kolęd, koncert noworoczny do poetycko-muzycznych  inscenizacji. Ich uzupełnieniem jest organizowany od kilku latu  „Kiermasz Świąteczny ” połączony z wizytą św. Mikołaja.

029 [800x600].jpegImprezy bożonarodzeniowe odbywające się w Roszowickim Lesie mają  długoletnią tradycję, cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Organizowane przez szkołę i działający w niej nieprzerwanie od roku 1989  zespół wokalno instrumentalny „Biedronki” przybierały różne formy poprzez wieczory kolęd, koncert noworoczny do poetycko-muzycznych  inscenizacji. Ich uzupełnieniem jest organizowany od kilku latu  „Kiermasz Świąteczny ” połączony z wizytą św. Mikołaja. Tegoroczny odbył się 5 grudnia o godz.16:00. Rozpoczął się Mszą św. sprawowaną w intencji wszystkich dzieci. Po Mszy św. wszyscy zgromadzili się przed kościołem, w oczekiwaniu na przybycie św. Mikołaja. Nie zawiódł dzieci. Został dostarczony ogromną  przesyłką ekspresową z dalekiej Laponii przez Pocztę Polską. Po potwierdzeniu jej odbioru przez proboszcza ks. Norberta Miklera i rozpakowaniu okazało się , że w jej wnętrzu – ku zaskoczeniu dzieci, jest św. Mikołaj. Po wspólnym przejściu na bajecznie przystrojony plac plebanii, został on przywitany piosenkami przez szkolny zespół wokalno-instrumentalny i dyrektor szkoły Marię Jolantę Michalczyk, która przypomniała o szczytnym celu  kiermaszu – pomoc dla dzieci z Dziecięcego Oddziału Onkologii i Hematologii w Zabrzu. Potem nastąpiła najprzyjemniejsza część spotkania – dzieci odbierały od  Dobrego Świętego paczki z upominkami. W tym czasie dorośli mogli obejrzeć i zakupić stroiki, ozdoby, kartki świąteczne. Wszystkie to niepowtarzalne  rękodzieła -  przepiękny efekt  pracy nauczycieli szkoły i ludzi dobrej woli. Sprzedaż przebiegała bardzo sprawnie, gdyż  zainteresowanie prezentowanymi świątecznymi ozdobami na kiermaszu świątecznym w  Roszowickim Lesie jest z roku na rok coraz większe. Przybywają na niego oprócz mieszkańców i rodziców dzieci, również mieszkańcy okolicznych wiosek. Kiermasz zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Cisek Alojzy Parys. Dodatkową atrakcją była licytacja okazjonalnej srebrnej monety (jeden egzemplarz) wydanej z okazji nadania szkole w Roszowickim Lesie imienia Jana Pawła II.
Kiermasz był również okazją do wspólnego spędzenia czasu – można było wysłuchać kolęd, zjeść kołacz, napić się grzanego wina lub kawy i poczęstować kiełbaską z grilla.
Tak ciekawa impreza mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji,  nauczycieli szkoły, Rady Rodziców, księdza Proboszcza i wielu chętnych do pomocy osób.
Warto  zaznaczyć również, że św. Mikołaj odwiedził uczniów szkoły w piątek, w asyście miejscowej policji.

033 [800x600].jpeg 035.jpeg 030 [800x600].jpeg 042 [800x600].jpeg 021.jpeg

Przewiń do góry