Muzeum Dziedzictwa Kulturowego w Regionie

MuzeumW dniu 2 grudnia 2008 roku zostało otwarte Muzeum Dziedzictwa Kulturowego mieszczące się w Publicznym Gimnazjum w Cisku. W uroczystym otwarciu muzeum wzięli udział przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Ziemi Kozielskiej, gminne władze samorządowe, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Muzeum można zwiedzać w każdą pierwszą środę miesiąca w godz. od 14:30 do 16:30.

Na początku roku szkolnego 2007/2008 uczniowie Publicznego Gimnazjum w Cisku, zaangażowani   w działalność kółka regionalno-historycznego prowadzonego przez Pana Leszka Mikulskiego wyrazili chęć otwarcia muzeum regionalnego. Bezpośrednim bodźcem sprzyjającym pomysłowi uczniów stał się fakt przekazania przez emerytowanego nauczyciela Pana Zbigniewa Mazurkiewiczana własnych zbiorów na rzecz Gimnazjum. Młodzież z wielkim zapałem wzięła udział w przewiezieniu, spisaniu oraz układaniu skarbów na nowym miejscu.  Dzięki życzliwości pani Marii Głomb - Dyrektor Publicznego Gimnazjum, która przeznaczyła na ten cel środki finansowe, zaadaptowano na muzeum część szkolnego holu oraz zakupiono nowe regały w których umieszczono historyczne eksponaty.

Zwieńczeniem  tych prac  było uroczyste otwarcie muzeum   w dniu 2 grudnia 2008r. połączone z występem artystycznym młodzieży dotyczącym tradycji śląskich, które przygotowała Pani M.Szczygieł-Pander. W otwarciu muzeum udział wzięli zaproszeni goście: przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Ziemi Kozielskiej, gminne władze samorządowe, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele.

Otwarcie muzeum Otwarcie muzeum Otwarcie muzeum Otwarcie muzeum Otwarcie muzeum Otwarcie muzeum

Muzeum mieści się na I piętrze przy wejściu na widownię hali sportowej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do zwiedzania muzeum, które czynne jest w każdą  pierwszą środę miesiąca w godz. od 14:30 do 16:30. Muzeum można odwiedzić również w inne dni, po wcześniejszym uzgodnieniu tego zamiaru z Panam Leszkiem Mikulskim telefonicznie pod numerem 0774871155.

Przewiń do góry