Pierwsze Zgromadzenie Związku Międzygminnego CZYSTY REGION
odbyło się pierwsze Zgromadzenie Związku Międzygminnego "Czysty Region", w którym uczestniczyli przedstawiciele 9 gmin, które przystąpiły już do Związku (Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Krapkowice, Strzeleczki, Walce, Zdzieszowice, Cisek i Kędzierzyn-Koźle). Głównym zadaniem Związku jest utworzenie w Kędzierzynie-Koźlu Regionalnego Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów.
W dniu 28 października 2008 roku odbyło się pierwsze Zgromadzenie Związku Międzygminnego "Czysty Region", w którym uczestniczyli przedstawiciele 9 gmin, które przystąpiły już do Związku (Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Krapkowice, Strzeleczki, Walce, Zdzieszowice, Cisek i Kędzierzyn-Koźle).
Głównym zadaniem Związku jest utworzenie w Kędzierzynie-Koźlu Regionalnego Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów.
Podczas pierwszego posiedzenia wybrano Zarząd Związku w składzie: Brygida Kolenda-Łabuś - Przewodnicząca, oraz Marian Wojciechowski i Romuald Haraf - członkowie. Ustalono również wysokość składki członkowskiej ponoszej przez gminy - członków Związku. Roczna stawka wnoszona przez gminy to 3,46 zł od jednego mieszkańca.
Na Opolszczyźnie wyznaczono 4 regiony gospodarki odpadami: Centralny (z ośrodkiem w Opolu), Północny (z ośrodkiem w Kluczborku), Południowo-Wschodni (Kędzierzyn-Koźle) oraz Południowo-Zachodni (Nysa).
W Kędzierzynie-Koźlu powstać ma Regionalne Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów. Realizacją tego przedsięwzięcia zainteresowane są 23 gminy wchodzące w skład powiatów: kędzierzyńsko-kozielskiego, strzeleckiego, głubczyckiego, krapkowickiego i prudnickiego.
Gmina Cisek przystąpiła do związku w dniu 11 lutego 2008 roku, kiedy to Rada Gminy podjęła uchwałę nr Uchwała Rady Gminy (105,42KB)w sprawie w sprawie Statutu Związku Międzygminnego „Czysty Region”.