KOMUNIKAT Związku Międzygminnego „Czysty Region”

w sprawie zawarcia indywidualnej umowy przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

czysty-region.png
Logo_GmCisek.png

Duże zmiany
dla właścicieli i zarządców
nieruchomości niezamieszkałych –
firm, instytucji,
rodzinnych ogrodów działkowych

 

Z dniem 1 stycznia 2021 r.  nieruchomości niezamieszkałe (przedsiębiorstwa) zostały wyłączone z systemu gospodarowania odpadami realizowanego przez Związek Międzygminny „Czysty Region”.

Od tego dnia złożona deklaracja dla nieruchomości niezamieszkałych przestała obowiązywać z mocy prawa, a odpady komunalne z terenu tych nieruchomości nie są odbierane przez Wykonawcę wyłonionego w przetargu przez Związek.

Wyłączenie właścicieli nieruchomości niezamieszkałych z jednolitego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi skutkuje m.in. obowiązkiem zawarcia przez te podmioty indywidualnej umowy z przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, wpisanym do Rejestru Działalności Regulowanej prowadzonego przez Związek.

Na terenie gminy Cisek gotowość odbioru odpadów komunalnych od przedsiębiorców zadeklarował Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew Strach, który w chwili obecnej zajmuje się także odbiorem odpadów komunalnych od nieruchomości zamieszkałych (posesje prywatne).

DANE DO KONTAKTU:

Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew Strach
tel. 34/ 366-89-84
e-mail:
biuro@zom.com.pl

Więcej informacji na stronie: Związek Międzygminny "Czysty Region", komunikaty, harmonogramy, regulaminy

Przewiń do góry