Dzisiaj jest poniedziałek, 03 października 2022
Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka Facebook Gminy Cisek

Dewastacja tablic z historycznymi nazwami miejscowości

Zamazane tablice Minął już prawie miesiąc od zainstalowania tablic z dwujęzycznymi nazwami miejscowości w gminie Cisek. 39 tablic ustawiono zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, przyjętym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Niestety, nie wszyscy przestrzegają przyjęte przez Polski Parlament prawo, ponieważ już po kilku dniach od ustawienia niemieckojęzycznych tablic miejscowości rozpoczęła się akcja ich zamalowywania.

Minął już prawie miesiąc od zainstalowania tablic z dwujęzycznymi nazwami miejscowości w gminie Cisek. 39 tablic miejscowości w języku niemieckiej mniejszości narodowej ustawiono zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, przyjętym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Uchwalone akty prawne dały wszystkim mniejszościom narodowym w Polsce prawo do wyrażania swojej odrębnej tożsamości, między innymi poprzez używanie historycznych nazw miejscowości na obszarze gmin, które zamieszkują. Niestety, nie wszyscy przestrzegają przyjęte przez Polski Parlament prawo, ponieważ już po kilku dniach od ustawienia niemieckojęzycznych tablic miejscowości naszej gminy rozpoczęła się akcja ich zamalowywania. Nieznani wandale zamazali tablice z historycznymi nazwami miejscowości w Kobylicach, Cisku i Sukowicach. Polskie odpowiedniki nazw miejscowości zostały nienaruszone.
Sprawcy tych działań są bardzo nieodpowiedzialni. Nie przestrzegają obowiązującego w Polsce prawa a przez swoje działanie generują dodatkowe wydatki finansowe, które na naprawę uszkodzonych bezmyślnie tablic będą pokrywane z budżetów: gminy, powiatu i województwa, czyli krótko mówiąc przez nas - wszystkich podatników.

Zamazane tablice Zamazane tablice Zamazane tablice Zamazane tablice

  • Data publikacji: 16-10-2008 08:47
  • Liczba odsłon strony: 336
Powrót do poprzedniej strony »