Dzisiaj jest środa, 28 września 2022
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka Facebook Gminy Cisek

Konsultacje społeczne zaktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym

Ministerstwo Infrastruktury iozpoczęło konsultacje dotyczące projektów planów zarządzania ryzykiem powodziowym.(aPZRP).

stop_powodzi.jpeg
Powódź to niszczący żywioł, którego ryzyka pojawienia się nie da się całkowicie wykluczyć. To wspólne zadanie dla administracji państwowej, samorządowej i mieszkańców zagrożonych terenów, aby jak najlepiej przygotować na zagrożenia powodziowe. Gotowe są konkretne propozycje działań dla dorzeczy, wskazane w projektach aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym.

Wszyscy zainteresowani, w dniach od 22 grudnia 2020 r. do 22 czerwca 2021 r. mogą zapoznać się z projektami planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Projekty zostały wyłożone do wglądu w Ministerstwie Infrastruktury przy ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa oraz dostępne na stronie Ministerstwa Infrastruktury https://www.gov.pl/web/infrastruktura/ogloszenia-mi2.

Uwagi i wnioski można składać:

  • za pośrednictwem formularza on-line umieszczonego na stronie www.stoppowodzi.pl/konsultacje,
  • poprzez przesłanie informacji na adres e-mail: konsultacje@stoppowodzi.pl,
  • pisemnie w miejscu udostępnienia dokumentów,
  • pisemnie przesyłając na adres pocztowy: Ministerstwo Infrastruktury, Departament Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa;
  • ustnie do protokołu w Departamencie Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej Ministerstwa Infrastruktury przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie (wejście A, klatka D, III piętro, pokój nr 308).


Uwagi i wnioski będą rozpatrywane przez Ministra Infrastruktury.

Zapraszamy również na spotkania konsultacyjne, które odbędą się w 28 miastach w całym kraju. Ważnym elementem spotkań będzie przedstawienie ogólnych założeń metodycznych oraz wniosków z przeprowadzonych prac analitycznych dotyczących działań służących ochronie mieszkańców, gospodarki oraz środowiska i dziedzictwa kulturowego na obszarach poszczególnych dorzeczy. Miejsca oraz terminy konsultacji społecznych aPZRP przedstawia mapa:

Miejsca_konsultacji.jpeg

Szczegółowe informacje dotyczące planowanych działań konsultacyjnych zostały zamieszczone na stronie www.stoppowodzi.pl.

  • Data publikacji: 29-12-2020 12:31
  • Data modyfikacji: 29-12-2020 12:31
  • Liczba odsłon strony: 589
Powrót do poprzedniej strony »