Odra Rzeką Integracji 2008 - IX spływ pływadeł Ostrava - Koźle

Po raz IX odbędzie się powiatowa impreza spływu Odrą na byle czym. Półmetek imprezy przewidziano jak zwykle na przejeździe Przewóz - Dziergowice.

W ramach IX spływu pływadeł - powiatowej imprezy "Odra Rzeką Integracji" - w dniach od 13 do 15 czerwca 2008r. pojawią się na Odrze różne jednostki pływające i tak zwane pływadła, które przemierzać będą trasę Ostrava – Racibórz – Turze – Dziergowice – Przewóz – Koźle. Hasło tegorocznej imprezy: „Jak Mieszko z Dobrawą  Unię zakładali”.

P6170034.jpegW ramach ogólnego programu spływu przewidziane są imprezy dla pływających załóg oraz dla mieszkańców nadodrzańskich miejscowości.

Półmetek spływu planowany jest już tradycyjnie na przejściu Przewóz - Dziergowice przy drodze wojewódzkiej nr 422. W tym roku część artystyczna odbędzie się po stronie Gminy Cisek, na nadodrzańskich łąkach wsi Przewóz. 

Program imprezy:

  • godz. 17:00 - występy młodzieżowych grup artystycznych z gmin Cisek i Bierawa,
  • godz. 18:00 do 20:00 - występ Orkiestry Dętej "Ostropa" z Gliwic,
    w tym samych czasie witanie uczestników spływu docierających do przystani Przewóz-Dziergowice,
  • godz. 20:00 - koncert GABI GOLD
  • godz. 21:00 - zabawa taneczna - przygrywa "EX AEQUO".

A wszystko pod dużym namiotem i z pełną gastronomią. Specjalne stoiska oferować będą produkt regionalny (wyroby lokalnych wytwórców). Będzie też okazja do przejazdu bryczką, na koniach i kucykach. Dla dzieci przewidziano również inne atrakcje, jak trampolina, zjeżdżalnia i.t.p. Na czas imprezy Przewóz z Dziergowicami połączy "przerzucona" przez Odrę specjalna kładka.

PDFPlakat imprezy Przewóz-Dziergowice.pdf (228,47KB)

A tak było w 2007 roku:

A tak było w 2007 roku A tak było w 2007 roku A tak było w 2007 roku A tak było w 2007 roku

Serdecznie zapraszamy na przystań Przewóz-Dziergowice.

Zobacz program ogólny trzydniowej imprezy:
PDFPlakat z programem imprezy ODRA RZEKĄ INTEGRACJI - PŁYWADŁA 2008.pdf (1,21MB)

Patronat nad imprezą przyjęli Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński i Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, a także Europarlamentarzyści prof. dr hab. Jerzy Buzek oraz dr Stanisław Jałowiecki.

Serdecznie zapraszamy

Przewiń do góry