Dzisiaj jest poniedziałek, 03 października 2022
Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka Facebook Gminy Cisek

Stare książeczkowe dowody osobiste tracą ważność 31 marca 2008 roku

Po tym okresie osoba bez nowego dowodu osobistego nie załatwi żadnych spraw urzędowych i innych w których musi okazać dokument tożsamości.

Wymień dowódStare książeczkowe dowody osobiste tracą ważność 31 marca. Jeszcze ponad 6% mieszkańców naszej gminy nie wywiązało się z obowiązku wymiany starych dowodów osobistych. Dlatego bardzo proszę wszystkie osoby zainteresowane o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Cisek i złożenie wniosku o wydanie nowego dokumentu tożsamości. Proszę również osoby, które pracują za granicą, aby w chwili powrotu do stron rodzinnych (nawet na krótki urlop) znaleźli czas na wymianę starego dokumentu.

Proszę wszystkich o poważne podejście do sprawy. Im później złożony zostanie wniosek o wymianę dowodu, tym gorzej. Na wyrobienie nowego dowodu trzeba czekać ok. miesiąca, a to może skomplikować wiele spraw. 

Od 1 kwietnia 2008r. osoba bez nowego dowodu nie odbierze na poczcie korespondencji, nie założy konta w banku, nie dokona innych czynności w których musi się wylegitymować dowodem tożsamości.

Na stronie internetowej MSWiA dostępne są wszelkie informacje w sprawie wymiany starych książeczkowych dowodów osobistych na nowe.

Wójt Gminy Cisek

  • Data publikacji: 05-03-2008 14:41
  • Liczba odsłon strony: 233
Powrót do poprzedniej strony »