Stare książeczkowe dowody osobiste tracą ważność 31 marca 2008 roku

Po tym okresie osoba bez nowego dowodu osobistego nie załatwi żadnych spraw urzędowych i innych w których musi okazać dokument tożsamości.

Wymień dowódStare książeczkowe dowody osobiste tracą ważność 31 marca. Jeszcze ponad 6% mieszkańców naszej gminy nie wywiązało się z obowiązku wymiany starych dowodów osobistych. Dlatego bardzo proszę wszystkie osoby zainteresowane o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Cisek i złożenie wniosku o wydanie nowego dokumentu tożsamości. Proszę również osoby, które pracują za granicą, aby w chwili powrotu do stron rodzinnych (nawet na krótki urlop) znaleźli czas na wymianę starego dokumentu.

Proszę wszystkich o poważne podejście do sprawy. Im później złożony zostanie wniosek o wymianę dowodu, tym gorzej. Na wyrobienie nowego dowodu trzeba czekać ok. miesiąca, a to może skomplikować wiele spraw. 

Od 1 kwietnia 2008r. osoba bez nowego dowodu nie odbierze na poczcie korespondencji, nie założy konta w banku, nie dokona innych czynności w których musi się wylegitymować dowodem tożsamości.

Na stronie internetowej MSWiA dostępne są wszelkie informacje w sprawie wymiany starych książeczkowych dowodów osobistych na nowe.

Wójt Gminy Cisek

Przewiń do góry