III miejsce w ogólnopolskim konkursie ŚRODOWISKO MARZEŃ

Środowisko marzeńzdobyła Patrycja Nendza - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Landzmierzu. Konkurs zorganizowany został przez Ministerstwo Środowiska w Warszawie. Prace w dwóch kategoriach wiekowych oceniała komisja konkursowa. Laureatów konkursu wraz z rodzicami i nauczycielami zaproszono do Warszawy na uroczyste wręczenie nagród.

17 września 2008r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie plastycznym  dla uczniów szkół podstawowych pt. "Środowisko marzeń".

Celem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Środowiska było wzbudzenie zainteresowania tematyką ochrony środowiska w kontekście wejścia Polski do Unii Europejskiej wśród uczniów i nauczycieli, jak również promocja Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Młodych zwycięzców, rodziców i nauczycieli ciepło przywitali Maciej Trzeciak, Główny Konserwator Przyrody oraz Aleksandra Malarz, Dyrektor Departamentu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - Przewodnicząca Komisji Konkursowej.

Przesłane do Ministerstwa Środowiska prace oceniła komisja konkursowa która przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III oraz IV - VI.

W kategorii klas IV - VI
uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Landzmierzu -
Patrycja Nendza
zdobyła III miejsce.

Po odebraniu naród z rąk Pana Ministra przez dzieci oraz nauczycieli przyszedł czas na nieoficjalną część uroczystości. Specjalnie dla małych zwycięzców wystąpił kabaret Zygzak. Ostatnią przygotowaną atrakcją była projekcja filmu w kinie IMAX. Konkurs był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Patrycji, jej rodzicom oraz nauczycielom z PSP Landzmierz serdecznie gratulujemy.

Środowisko marzeń Środowisko marzeń Środowisko marzeń Środowisko marzeń Środowisko marzeń Środowisko marzeń Środowisko marzeń Środowisko marzeń

Przewiń do góry