Dzisiaj jest niedziela, 28 listopada 2021
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka Facebook Gminy Cisek

We wsi Dzielnica odkryto elementy fortyfikacyjne sprzed 7000 lat

Wykopaliska archeologiczne Na terenie wsi Dzielnica grupa archeologów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego pod przewodnictwem dr Mirosława Furmanka odkryła ufortyfikowania wielokulturowej osady sprzed 7000 lat. Odkopano dwa rowy, które wyznaczały granicę i strzegły osady przed wrogami. Są to najstarsze elementy fortyfikacyjne, jakie odkryto dotychczas na ziemiach polskich.

Wykopaliska archeologiczneNa terenie wsi Dzielnica grupa archeologów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego pod przewodnictwem dr Mirosława Furmanka odkryła ufortyfikowania wielokulturowej osady sprzed 7000 lat. Odkopano dwa rowy, które wyznaczały granicę i strzegły osady przed wrogami. Są to najstarsze elementy fortyfikacyjne, jakie odkryto dotychczas na ziemiach polskich.
Relacja z wykopalisk w Dzielnicy była pierwszym tematem wydania Kuriera Opolskiego w dniu 3 września 2008r. Zobacz pierwszą część wiadomości Kuriera Opolskiego - "Osada sprzed wieków".

Fotoreportaż z wykopalisk:

Wykopaliska w Dzielnicy Wykopaliska w Dzielnicy Wykopaliska w Dzielnicy Wykopaliska w Dzielnicy Wykopaliska w Dzielnicy Wykopaliska w Dzielnicy Wykopaliska w Dzielnicy Wykopaliska w Dzielnicy

  • Data publikacji: 16-09-2008 08:10
  • Liczba odsłon strony: 889
Powrót do poprzedniej strony »