Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

Od 27 marca 2020 r. (godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby na co dzień pracujące w państwie sąsiednim

granica_panstwa.jpeg
W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od 1 kwietnia 2020 r. dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji "Kwarantanna domowa" Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce KWARANTANNA DOMOWA Ministerstwa Cyfryzacji.

Przewiń do góry