1% dla Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu

Żaden człowiek nie powinien umierać w samotności i w cierpieniu.

Hospicjum_św.Anny_w_K-Koźlu_plakatA4.jpeg

Poprzez uruchomienie Hospicjum św. Anny, Caritas Diecezji Opolskiej apeluje do społeczeństwa o szacunek dla życia ludzkiego w ostatniej jego fazie. Żaden człowiek nie powinien umierać w samotności i w cierpieniu. Niebezpieczeństwo takie jest szczególnie wysokie w dużych miastach, gdzie osób chorych, starszych, opuszczonych, bliskich śmierci jest więcej. Aglomeracja Kędzierzyn-Koźle od października ub. roku posiada nowoczesne hospicjum  stacjonarne. Niebawem placówka przyjmie pierwszych pacjentów. Personel hospicjum troszczy się nie tylko o samego chorego, ale także o towarzyszącą mu rodzinę. Również ona znajduje się w trudnej sytuacji, doświadczając cierpienia i odchodzenia bliskiej osoby.

Opieka paliatywna sprawowana w hospicjum jest najlepszą formą opieki dla pacjentów nieuleczalnie i długotrwale chorych, zwłaszcza pozbawionych wsparcia rodziny. Działalność Hospicjum św. Anny ma pomóc w uwrażliwianiu całego środowiska Miasta i Regionu Kędzierzyn-Koźle na to, aby człowiek, który stoi w obliczu śmierci, otrzymał dowody solidarności i został obdarzony miłością.

Caritas Diecezji Opolskiej liczy na współdziałanie wszystkich żywotnych środowisk (parafii) i odpowiedzialnych instytucji (Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej) w celu polepszenia sytuacji osób, które zmagają się z chorobami w postaci terminalnej.

http://www.caritas.diecezja.opole.pl/index.php/archiwum/rok-2020/1107-1-dla-hospicjum-sw-anny-w-kedzierzynie-kozlu

Przewiń do góry