Pontonowy Rajd po Odrze

w 23 rocznicę pierwszego spływu Odrą organizuje Oddział PTTK w Cisku.

UWAGA: Z uwagi na zbyt duży poziom wód rzeki Odry
pontonowy Rajd po Odrze odbędzie się w innym terminie.

OdraOddział PTTK w Cisku
organizuje w dniu 15 września 2007 roku
pontonowy "Rajd po Odrze".

Pierwszy historyczny spływ pontonowy po Odrze odbył się przed 23 laty tj. 15 wrzesnia 1984 roku. Trasa spływu rozpoczynała się od ujścia rzeki Olzy do Odry i wiodła Odrą do Cisku, gdzie za mostem, przy zabudowaniach Państwa Liszka, była meta. W pierwszym spływie uczestniczyły trzy pływadła, które prowadzili:

  1. Eugeniusz Matuszek i Alojzy Ketzler,
  2. Bernhard Faber i Piotr Stronciwilk,
  3. Piotr Rzazonka i Henryk Bula.

Pomysłodawcą spływu był Piotr Stronciwilk a Henryk Bula zajął się jego organizacją. Spływ sponsorowany był przez Klub Turystyczny "KROCZEK" Akademii Rolniczej we Wrocławiu, a prowadzący drugie i trzecie pływadło byli jego członkami i studentami. Rozpoczęcie spływu nastąpiło o godz. 6:00. W południe pływadła były w już w Raciborzu, gdzie odbyła się krótka przerwa na posiłek. Po południu, w Łęgu uczestnicy spływu pili kawę, a wieczorem ok. 22:00 dotarli do mety w Cisku.
Mottem spływu było hasło: "Odra łączy cały Śląsk. Przyroda jest mocniejsza niż przemysł."
Dzisiaj można powiedzieć, że spełniły się te słowa. Odra odżyła. Znaleźć w niej można prawie wszystkie gatunki ryb oraz ptactwa wodnego. Z powyższego wynika, że przyroda potrafi się wykurować tylko człowiek musi jej dać szansę i trochę czasu.

Przewiń do góry