Jubileusz 50-lecia kapłanstwa

obchodził ksiądz Antonii Schattanik - proboszcz łańskiej parafii.

W dniach 7 i 8 lipca 2007r. ksiądz Antoni Schattanik - proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja w Łanach świętował JUBILEUSZ 50-LECIA KAPŁAŃSTWA. W sobotę o godz. 18:00 przy parafialnej grocie lurdzkiej odbył się koncert, na którym pieśni religijne wykonał Jacek Kierok. W czasie koncertu odbył się pokaz multimedialny ukazujący minione pół wieku księdza Antoniego Schattanika w służbie Bogu. Przy grocie odbyło się również nabożeństwo maryjne i apel jasnogórski. Po zakończeniu nabożeństwa odbyła się na łanskim rynku parafialna biesiada.
Natomiast w niedzielę o godz. 11:00 odbyła się uroczysta Msza Św. dziękczynna, którą poprowadził ksiądz Jubilat w asyście księży kolegów. Eucharystię uświetnił występ żeńskiej orkiestry kameralnej z Katowic pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego. W godzinach popołudniowych cała parafia zebrała się na łańskim rynku, aby wspólnie z księdzem proboszczem świętować Jubileusz 50-lecia kapłaństwa. W czasie parafialnego festynu można było posłuchać kabaretu "Duo Fenix", a wieczorem pobawić się na wspólnej potańcówce do której przygrywał zespół "Kleks".

Przypomnieć należy, że 23 czerwca 2007 roku w katedrze Podwyższenia Krzyża św. w Opolu odbyła się uroczystość 50-lecia kapłaństwa księdza arcybiskupa Alfonsa Nossola i jego kursowych kolegów. Wraz z Biskupem opolskim Eucharystię celebrowało 24 tegorocznych złotych jubilatów, a wśród nich również ks. Antonii Schattanik. Więcej o uroczystości w katedrze opolskiej zobaczysz na stronie internetowej Diecezji Opolskiej.

Przewiń do góry