EKOPIKNIK i finał VI edycji konkursu Segreguj.pl

„Nie marnuję, segreguję” – to hasło kampanii edukacyjno-informacyjnej, realizowanej przez Związek Międzygminny „Czysty Region”

EKOPIKNIK 2019 plakat.jpeg
„Nie marnuję, segreguję” – to hasło kampanii edukacyjno-informacyjnej, realizowanej przez Związek Międzygminny „Czysty Region”. W jej ramach już 13 września br. organizatorzy zapraszają na EKOPIKNIK. Rozdanie nagród w konkursie Segreguj.pl, warsztaty ekologiczne, quizy i zabawy o tematyce prośrodowiskowej – to tylko niektóre atrakcje, czekające na przybyłych gości.

Ponadto w trakcie EKOpikniku zostanie uruchomiony Punkt Wymiany Rzeczy Używanych. To właśnie tutaj będzie można dostarczyć już Wam niepotrzebne, ale zdatne do dalszego wykorzystania przedmioty (książki, zabawki, sprzęt sportowy) i wymienić je na inne. Natomiast na tych, którzy zechcą „zazielenić” swoje otoczenie, czekają sadzonki roślin. Warunek? Wystarczy dostarczyć na miejsce 5 kg makulatury, 20 butelek PET lub 5 kg elektrośmieci. Regulamin akcji znajdą Państwo na stronie www.czystyregion.pl.
zbiórka elektroodpadów dla klas.jpeg
Związek Międzygminny „Czysty Region” przygotował jeszcze dwie niespodzianki. To spotkania ze znanymi osobami, ambasadorami proekologicznego stylu życia – Sylwią Majcher oraz Dominikiem Dobrowolskim. Pierwsza (autorka książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia ZERO WASTE po polsku”) podpowie, jak nie marnować kuchennych resztek, druga zaś zdradzi, dlaczego przemierza Polskę wzdłuż i wszerz kajakiem lub rowerem. Spotkania rozpoczną się o godzinie 14:30.

Do zobaczenia na EKOpikniku!!!

EKOPIKNIK jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Przewiń do góry