Tarnowskie Góry wpisane na listę światowego dziedzictwa

Dwa prestiżowe obiekty wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO

TarnowskieGory.png
Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej to instytucja, która zarządza Zabytkową Kopalnią Srebra oraz Sztolnią Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, dwoma prestiżowymi obiektami wpisanymi na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Już od dwóch lat możemy świętować niebywały w historii województwa śląskiego sukces jakim było wpisanie dziedzictwa gwarków tarnogórskich na najważniejszą na świecie listę zabytków. Obradujący w Krakowie Komitet Światowego Dziedzictwa swoją decyzją utwierdził nas w przekonaniu, że nasze wspólne dobro odegrało ważną rolę w historii ludzkości i zasługuje w pełni, aby być na równi z takimi obiektami jak: egipskie piramidy, ateński Akropol, zagłębie górnicze Nord-Pas-de-Calais czy japońska kopalnia srebra Iwami Ginzan. To pierwszy zabytek  w województwie śląskim wpisany na tę prestiżową Listę. Decyzja, aby dziedzictwu temu nadać rangę światową, to ukoronowanie 27 lat wytężonej pracy naszego Stowarzyszenia. To właśnie w tych obiektach organizujemy wycieczki łączące w sobie potężną dawkę wiedzy, która zaskakuje odwiedzających, a za co nagrodzona była wpisem na listę UNCESCO.

Przedstawiamy katalog wycieczkowy - Bogactwo Srebrnego Miasta: PDFKatalog promocyjny.pdf (3,59MB)
Gorąco zapraszamy do odwiedzania Szlaku Zabytków Techniki na Śląsku, w tym naszej gwiazdy - Zabytkowej Kopalni  w Tarnowskich Górach.

Przewiń do góry