Uczniowie PSP Łany z partnerską wizytą w Breitungen

W ramach współpracy partnerskiej Gmin Breitungen i Cisek 10-cio osobowa grupa uczniów z PSP Łany podejmowana była przez swych niemieckich przyjaciół.

W dniach od 13 do 19 sierpnia 2007 roku 10-cio osobowa grupa dzieci z Gminy Cisek gościła w niemieckiej Gminie Breitungen. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łanach, a zarazem zawodnicy Ludowego Zespołu Sportowego "Victoria" Łany oraz dwóch opiekunów, w ramach współpracy partnerskiej Gmin Breitungen i Cisek spędzili niezapomniany tydzień u przyjaciół w Niemczech. Tym razem wymiana miała charakter sportowy. W wymianie młodzieży uczestniczyły drużyny piłkarskie z klubów sportowych z obydwu gmin. Program 7 dniowego pobytu naszych piłkarzy w Breitungen był bardzo bogaty. Dzieci z naszej gminy uczestniczyły m.in. w grach i zabawach sportowych, zwiedzali Urząd Gminy, zabytkowy zamek, gdzie znajduje się aktywne muzeum oraz miejscowość Breitungen. Dzieci miały możliwość wyrobienia i pieczenia świeżych bułek, które następnie zjadły ze smakiem. Była też okazja do popływania na jeziorze oraz skorzystania z pływalni. Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności sportowe w turnieju piłkarskim. Wielką atrakcją dla dzieci był spływ kajakowy rzeką Werrą, po którym pozostaną  niezapomniane wrażenia. W programie przewidziano również pobyt integracyjny naszych dzieci u swych niemieckich rówieśników w ich rodzinach. Oczywiście nie zabrakło wieczornych spotkań przy ognisku. Były też wspólne wieczorne grilowania i zabawy. W niedzielę, po śniadaniu i pożegnaniu, grupa naszych dzieci udała się w drogę powrotną do domu.

Tegoroczna wizyta jest kontynuacją programu wymiany młodzieży w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy gminami Cisek i Breitungen. Rok temu, w tym samym czasie gościliśmy grupę młodzieży z Breitungen w naszej gminie. Podejmowani byli przez uczniów PSP Łany.

Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen Wizyta w Breitungen

Przewiń do góry