Konferencja – spotkanie na temat programu Czyste Powietrze

Ministerstwo Środowiska przedstawi informację o programie dofinansowania nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych

Zapraszamy na konferencję - spotkanie
na temat Programu Czyste Powietrze

do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Cisku

ul. Planetorza 30,
w dniu 4 października 2018 roku
(czwartek) o godz. 18:00.


logo01.png
Ministerstwo Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

czyste_powietrze.png
Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Więcej informacji na ten temat:
w ulotce PDFCzyste_powietrze_ulotka.pdf (767,35KB)
oraz na stronie Ministerstwa www.mos.gov.pl/czyste-powietrze

Spotkania odbywają się w każdej gminie w Polsce

W związku zakończeniem prac nad program priorytetowym resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Przewiń do góry